-Haber Merkezi-

OTOYOLLARA ÇELİK KORUMA! OTOYOLLARA ÇELİK KORUMA!

Bolu Valisi Erkan Kılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı sebebiyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “ İstiklâl mücadelemizin en çetin döneminde, Türk milletinin iradesinin ve egemenliğinin taçlandırıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 104. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.
Egemenliğin kayıtsız şartsız millete devredildiği 23 Nisan 1920 tarihi, halkın yönetime tam anlamıyla hâkim olması nedeniyle demokrasi anlayışının da temelinin atıldığı gündür. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, aziz milletimizin geleceğine dair en büyük teminatı olan çocuklarımıza verdiği değerin de en somut ifadesidir. 
“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk çocuklarının geleceğe, şanlı ecdadımıza lâyık, Cumhuriyetimizi nice yüzyıllar yaşatacak, ülkemizi muasır medeniyetlerin seviyesine ve hatta üstüne çıkaracak donanımla hazırlanmasının önemini vurgulamıştır” ifadelerini kullandı.

Erkan Kılıç dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, kardeşlik ve barışa vesile olmasını dilediğini belirterek, “Sevgili Çocuklar, Sizler, ülkemizin geleceği, Cumhuriyetimizin yılmaz bekçilerisiniz. “Türkiye Yüzyılı” hedefleri doğrultusunda, çağın gereklerine ve yeniliklere duyarlı, donanımlı, milli ve manevi değerlerimize bağlı, ahlâklı ve çalışkan bireyler olarak yetişeceğinize hiç şüphemiz yoktur. 
 Dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, kardeşlik ve barışa vesile olmasını diliyor; öncelikle işgal altında olan Filistin’deki çocuklar olmak üzere tüm çocukların, sevgi ve huzur ortamında büyümesini temenni ediyorum.
Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun yıl dönümü sebebiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlığımızı ve hür irademizi borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla yâd ediyor; vatandaşlarımızın, sevgili çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını en içten duygularımla kutluyorum” şeklinde konuştu.
 

Editör: Havva AKÇA