Türk Sağlık Sen Bolu Şubesi üyesi Bayram Ceran’in çalıştığı kurumda şiddete uğraması üzerine, “beyaz kod” çağrısında bulunuldu. Olayın ardından şiddet gösteren kişi savcılığa götürüldü. Karşılıklı ifadeler alındı. Beyaz kod tutanağı oluşturuldu. Olaydan sonra uzlaştırmacı kanalıyla bir araya gelindi.

Ceran, sağlıkta şiddetin üzüntü verici olduğunu dile getirerek karşı tarafla asrın felaketi olarak kayıtlara geçen depremzedelere 5 bin TL yardımda bulunmasını istedi, şahıs kabul etti.

“KEŞKE BEYAZ KOD OLMASA, SAĞLIKTA ŞİDDET OLMASA”

Türk Sağlık Sen Bolu Şubesi üyesi Bayram Ceran, sağlıkta yaşanan şiddetin kendisini üzdüğüne belirterek;  “Türkiye’ye geçmiş olsun. İçimiz yanıyor. Her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Vatan millet için biz, bende gerekli yardımlarda bulundum. Bende Kahramanmaraşlıyım. Böyle bir karar alma gereksinimi duyduk. Keşke böyle olaylar yaşanmasa, KEŞKE deprem olmasa, keşke beyaz kod olmasa, sağlıkta şiddet olmasa. Üzgünüm yani. Memleketimizin yaşadığı deprem felaketinden de çok üzgünüm. İçimiz yanıyor. Geçmiş olsun Türkiye’m. Zaten aklımız, kalbimiz deprem bölgesindeydi. Nasıl katkı sağlarız noktasında aklıma öyle geldi ilk etapta. İnsan kendini düşünmüyor. Oradaki insanları düşünüyorsun. Böyle bir karar aldım” diye konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ BÖLGEDE GÖNÜLLÜ OLARAK HİZMET VERMEKTEDİR”

Türk Sağlık Sen Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek, sendika binasında üyesi Bayram Ceran ile bir araya geldi. Burada yaptığı açıklamada yaşanan iki büyük depremden dolayı üzgün olduklarını kaydederek;  “Yaşadığımız “asrın felaketi”nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Biz tek millet tek yürek olarak bununda altından kalkacağız inşallah. Bizde farkındalık olması açısından Türk Sağlık Sen olarak elimizi taşın altına koyup, depremzedelerin yaralarını sarmak için canla başla çalışmalara başladık. Cansiperane olarak da sağlık çalışanlarımız bölgede gönüllü olarak hizmet vermektedir. Allah onların ayağına taş değdirmesin.” dedi.

ÖRNEK DAVRANIŞ SERGİLEDİ

Özübek, Türk Sağlık Sen Bolu Şubesi üyesi Bayram Ceran’ın yaşadığı durumu özetleyerek; “Eğitim ve Araştırma Hastanemizde bir beyaz kod olayı zuhur bulunmuştu. Bu beyaz kod olayında üyemiz Bayram Ceran, mahkeme uzlaştırmaya gidin şeklinde karar verince, çok güzel bir örnek davranış sergileyerek uzlaştırmacıya “5 bin TL kabul ederseniz depremzedelere yardım için bende sizinle uzlaşırım ve sorun ortadan kalkar” dedi. Kendisi de bir depremzede bir yakınıdır aynı zamanda. Ailesi de depremde zarar görmüş ve şuan çadırda kalmaktadır.” şeklinde konuştu.

“DEPREMZEDELERİN YARALARINI SARARIZ DİYE DÜŞÜNDÜK”

Sağlıkta şiddete karşı olduklarını vurgulayan Özübek, yaşanılan olayın farkındalık oluşturması ve örnek teşkil etmesi adına üyelerine teşekkür belgesi verdiklerini kaydetti. Özübek; “Sağlıkta şiddete karşıyız ama sağlıkta şiddete uğrayan Bayram Bey, karşıdaki arkadaşa 5 bin TL diye teklifte bulunuyor. Bizde farkındalık oluşması ve ne kadar fazla kişiye ulaşırsak, o kadar depremzedelerin yaralarını sararız diye düşündük. Bu örnek davranıştan dolayı kendisine sendikamız adına teşekkür ederim hem de teşekkür belgesi verelim istedik. Ne kadar doğrudur, yanlıştır bilmiyorum ama beyaz kod olayında farkındalık olsun en azından depremzedelere yardım olsun diye elimizi taşın altına koyarak örnek teşkil etmesi öngördük. Bayram beye çok çok teşekkür ederim. Kendi olayından depremzedeler için vazgeçip onlar için çalışmaya kendini adamış bir sağlık çalışanımız” ifadelerini kullandı.

LİSELİ KAVGASINDA KAN AKTI LİSELİ KAVGASINDA KAN AKTI

Açıklamaların ardından Ceran’a, gösterdiği örnek davranıştan ötürü, teşekkür belgesi verildi.