Bolu’da, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından köyden kente göçü önlemek ve hammadde ihtiyacının karşılanması için üreticilere yönelik başlattığı eğitim programları devam ediyor. Bolu İl Tarım Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen “İç Su Canlıları Balık Yetiştiriciliği Eğitimi” İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’nde görevli Su Ürünleri Mühendisleri Mukadder Güler ve Sedat Küçükbaş tarafından verilen eğitime 18 kursiyer katıldı. Eğitim kapsamında Su Ürünlerinin Önemi, yetiştiriciliğinde püf noktaları, vb. dikkat edilecek hususlar gibi birçok konuda bilgilendirmeler yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat, “Bunun yanında eğitim programı doğrultusunda Mudurnu ilçesinde bulunan bazı alabalık tesislerine teknik gezi düzenlenerek yetiştiriciliği yerinde deneyimleme ve görme şansı bulundu. Teknik geziler esnasında bizlere ve kursiyerlerimize göstermiş olduğu misafirperverlik ve destekten dolayı Sakarya-Bolu-Düzce Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici birliği başkanı Mahmut Altıparmak’a teşekkür ederiz. 21 Ocak 2022’de başlayan ve 8 Şubat 2023 tarihinde sona erecek olup eğitim sonunda yapılan yazılı sınavla başarılı olan kursiyer üretici ve üretici adaylarımız sertifikalarını alacaklardır. Üreten Bolu'muzun Üreten Üretici ve üretici adaylarına hayırlı olsun" dedi.

F-35'in motoru hararet yaptı F-35'in motoru hararet yaptı

Ayrıca, kurslara İl Müdürlüğü toplantı salonu ve merkez köylerde açılıyor. Kursların açılabilmesi için en az 15 kişilik talep oluşması gerekmekle birlikte, kurslara başvurular toplu bir şekilde tek bir dilekçeyle de yapılabilmekte. İlhan Durak