HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yüksek Lisans dönemli harç ücretleri 6 bin liradan 20 bin liraya çıkartıldı. Üniversitenin aldığı kararı duyan öğrenciler yapılan ultra zamma tepki gösterdi. Senatonun aldığı kararla tezsiz yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler, yaşanan ekonomik krizde 20 bin lirayı ödeyemeyeceklerini belirttiler.

Canlı Yayını Terk Etmişti: Şaban Sevinç'in Gönderme Yaptığı Buket Aydın'ın Saati Servet Değerinde Çıktı! Canlı Yayını Terk Etmişti: Şaban Sevinç'in Gönderme Yaptığı Buket Aydın'ın Saati Servet Değerinde Çıktı!

“REKTÖR KADAR ZENGİN DEĞİLİZ”

Öğrenciler gelirlerine göre harçların astronomik olduğunu kaydederek, “Üniversitenin bir anda bu kadar büyük bir zam yapması öğrencileri zor durumda bıraktı. Senatoda zam kararını alanların ya ülkenin şartlarından haberleri yok ya da herkesi kendi ekonomik gelirleriyle kıyaslıyorlar. Bizler rektör Ali Şarlı gibi 10 binlerce lira maaş alan insanlar değiliz. Yapılan bu zamla birlikte yıl içerisinde proje ödevlerimiz için de ciddi rakamlar ödemek zorunda kalacağız. Pek çok arkadaşımız zam sonrasında eğitimini bırakmak zorunda kalacak. Bir an önce senatonun bu kararından dönmesini ve harç ücretlerini düşürmesini istiyoruz” dediler.

Muhabir: Faruk Çidem