Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ilde yıkıcı etkisi olan depremlerin ardından Yüksek Öğretim Başkanlığı tarafından üniversitelerde eğitime ara verildi. YÖK alınan kararın ardından üniversitelerde bahar döneminin uzaktan eğitimle gerçekleştirileceği belirtildi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, uzaktan eğitimle ilgili çalışmalarını tamamlayarak derslerin başlayacağı tarih olarak 27 Şubat Pazartesi’yi belirledi.

Microsoft Teams uygulaması üzerinden verilecek eğitimler ders katılım bağlantıları UBYS üzerinden dersin eğitmeni tarafından paylaşılacaktır.

Derslerin verilme şekliyle ilgili üniversiteden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlgili ekip katılım linki UBYS /derslerim menüsünden ders koduna tıklanıp /hafta içerikleri’ne tıklanarak bağlantı adresi edinilebilir.

Ayrıntılara: http://ibuzem.ibu.edu.tr ulaşabilirsiniz.

Ayrıca İBUZEM YouTube kanalında yer alan anlatımlı bilgilendirme video kliplerine erişim sağlayabilirsiniz. http://ajanda.ibu.edu.tr/eh0j

Teams hesabınız tanımlı değil ise Bilgi işlem daire başkanlığına [email protected] yada [email protected] veya [email protected] mail adreslerinden öğrenci numaranızı göndererek destek alabilirsiniz. Ayrıca şifrenizi hatırlamıyorsanız http://ibuzem.ibu.edu.tr/sifre/ bağlantı adresinden şifre sıfırlama yapabilirsiniz.

Derslere giriş ile ilgili ayrıntılar görsellerde mevcuttur. Üniversitemiz uzaktan eğitim canlı ders sistemi olarak Microsoft Teams uygulamasını kullanmaktadır. Üniversitemizde kayıtlı tüm öğrencilerimiz adına öğrenci e-posta hesapları ile aynı kullanıcı adında Office365 hesapları oluşturulmuştur. Bu hesap ile Teams uygulamasına da giriş yapabilirsiniz. Tüm öğrencilerimizin ön tanımlı şifreleri Bo [TC kimlik numaralarının ilk 8 hanesi] olarak belirlenmiş olup ilk girişte değiştirmeleri gerekmektedir.

Örnek:

Kullanıcı adı alanına: ÖĞRENCİ[email protected]

Şifre alanına: (sadece ilk girişte) Bo, TC kimlik numaranızın ilk 8 Rakamı şeklinde tanımlanmış şifre yazılır.

12345678901 T.C. kimlik numaralı öğrenci için tanımlanan parola Bo12345678 şeklindedir.

Uzaktan Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezi Teknik Destek ve İletişim Bilgileri

Telefon Numarası : 0 374 254 10 00

Dahili Numara: 1898 – 1899 –  8216 – 8217 – 8218 – 8219 – 8222 – 8225

SUÇ MAKİNESİ KASA HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ! SUÇ MAKİNESİ KASA HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ!

Destek : [email protected]  [email protected]

Sosyal Medya: http://www.facebook.com/ibuzem  – https://www.instagram.com/ibuzem/