Bolu Ülkü Ocakları Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İzzet Baysal Caddesi üzerinde çocuk şenliği gerçekleştirdi. Ülkü Ocakları tarafından özel hazırlanan görsellerde fotoğraf çektiren çocuklar, hem Keloğlan, Nasreddin Hoca gibi hikaye kahramanı oldu hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında fotoğraf çektirme şansı buldu. Ayrıca şenliğe katılan çocuklara pamuk şekeri, meyve suyu ve kek ikramı da yapıldı. Onlarca çocuğun doyasıya eğlendiği ve keyifli anlar geçirdiği şenliğin ardından açıklamalarda bulunan Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Sedat Tok “Gazi Meclisimiz; 104 yıl önce yüce Türk milletinin asırlar süren duraklama, gerileyiş ve yok olma endişelerine son vermiş, bin yıldır var olduğumuz bu aziz topraklarda ebediyen var olacağımızı tüm dünyaya haykırmıştır. Türk milletinin karakterine işlemiş olan bağımsızlık ve hürriyet aşkı, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ulus’taki tek katlı taş binada bir kez daha dirilmiş, hasta adam denilen aziz milletimiz, kutlu Mecliste küllerinden doğarak Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır. Bu hususun önemini Aziz Atatürk şöyle dile getirir: “23 Nisan, Türkiye için milli tarihin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bugün, bir cihan husumete karşı kıyam eden Türkiye halkının Türkiye Büyük Millet Meclisini vücuda getirme hususunda gösterdiği harikayı ifade eder” dedi.

“DÜNYADA ÇOCUKLARA ARMAĞAN EDİLMİŞ İLK VE TEK BAYRAMDIR”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olduğunun altını çizen Başkan Tok “23 Nisan’da gerçekleştirilen atılım o kadar önemlidir ki bu tarih, devletimizin ilk milli bayramı olma özelliğini taşırken dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayramdır. Bu nedenle bugün, oldukça gururlu ve kıvanç içerisindeyiz. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Millî değerlerimizin mirasçısı ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her zaman ve her yerde yanındayız. Bu duygularla, sevgili yavrularımızın ve bugünün kendilerine armağan edildiği dünyadaki bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; Gazi Meclis'imizi bizlere emanet eden Aziz Atatürk'ü ve dava arkadaşlarını, ebediyete irtihal etmiş tüm milletvekillerimizi saygı, sevgi ve hürmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bursa'da sağanak yağış hayatı felç etti: Evleri su bastı, yollar kapandı Bursa'da sağanak yağış hayatı felç etti: Evleri su bastı, yollar kapandı

Açıklamaların ardından Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Sedat Tok günün anlam ve önemini özetlemek için koltuğunu çocuklara emanet ederek onların fikirlerini dinledi.