Haber: Havva Akça

Bolu Ülkü Ocakları’nda bayrak değişimi yaşandı. Devir teslim törenine Ülkü Ocakları Genel Sekreteri İlhan Durak, MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, MHP Merkez İlçe Başkanı Selami Demirdöğen, il ve ilçe yöneticiler, ocak ilçe başkanları ve kalabalık bir gurup katıldı. Devir teslim törenine katılan Genel Sekreter Durak, “Bu bir bayrak değişimidir. Ülkücünün eskisi olmaz. Geçmiş dönem başkanımız Cihan başkana yaptığı çalışmalar için teşekkür ederken, atamasını yaptığımız Sedat Tok başkanımıza da yapacağı çalışmalarda başarılar diliyorum. Ülkü Ocakları Türk gençliğini yetiştiren bir kurum. Ülkü ocaklarına gelen gencimiz helali haramı, Cenabı Allah’ın emir ve yasaklarını bilen, devletine ve milletine bağlı, vatanına milletine faydalı gençler yetiştiren mukaddesatı ve kutsaliyeti olan bir kurum. Teknolojisi gelişebilir, sanayisi gelişebilir, askeri anlamda kendisini çok geliştirebilir ve ne kadar geliştirirse geliştirsin; bir millet gençliğini yetiştiremez ise bu gençliğine bir ideoloji kavratamazsa bir gün olup bu topraklardan gideceklerdir.  Bulunduğumuz coğrafyanın etrafında da bunu görebiliyoruz.” dedi.

Uluslararası İletişim Günleri, gelenekselleşecek Uluslararası İletişim Günleri, gelenekselleşecek

Ülkü Ocakları Genel Sekreteri İlhan Durak’ında hazır bulunduğu devir teslim töreninde konuşan Cihan Özkalem, “Değerli ülküdaşlarım, dava arkadaşlarım ve Kıymetli Bolulu hemşerilerim, Yaklaşık 3,5 senedir yapmış olduğum Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı görevimi Sayın Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım’ın takdirleriyle devretmiş bulunmaktayım. 12-13 yaşlarımdan itibaren Bolu Ocakta çaycılıktan, temizlikçiliğe, ortaöğretim birim başkanlığından, her türlü göreve, ayrıca bilfiil 5 yıl boyunca da Sayın Vekilimiz İsmail Akgül’ün Ocak Başkan vekilliği görevini yürüttüm. Allah nasip etti 3 yılı aşkın süre Bolu Ocak Başkanlığı yapma şerefini şahsıma kısmet etti. Her mevkiinin geçici, her yolun bir sonunun olduğu şu fani dünyada, Ülkü Ocaklı yıllarımı ömrümün tek şerefi olarak yaşamanın heyecanı ve hazzı içerisindeyim. Görev sürecinde elimden geldiğince teşkilata faydalı olmak için ve koltuktan güç alan değil koltuğa güç vermek için çalıştım. Hayatım boyunca eğilmeden, yolumuzdan şaşmadan, Milliyetçi Ülkücü Hareketin, Bilge Lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi ve Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım Beyefendinin emirinde yer alacağım. Varolsun Ülkü Ocakları!” ifadelerini kullandı.

Devir teslim töreninden sonra göreve gelen Sedat Tok ise, “Büyük Türk Milletinin geleceği, Türk Gençliğinin en büyük gençlik teşkilatı olan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bizlere bıraktığı kutsal bir emanettir. Ülkü Ocakları, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesi ile; “Yürekleri vatan, bakışları bayrak, duruşları mızrak, sevdaları berrak, dava ve ülkü erlerinin yetiştiği kutsal bir ocaktır. Çocuk yaşlarımızdan itibaren bünyesinde yetişmekten gurur duyduğumuz,  ‘Mevkimiz değişse de, mevzimiz değişmez!’ düsturuyla her kademesinde görev aldığımız Ülkü Ocaklarımızda şahsımıza tevdi edilen her türlü görevi layıkıyla yerine getirme azminde olduk. Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın takdir ve tensipleri ile Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı olarak görevlendirildim. Öncelikle bizleri bu göreve layık gören Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’a şükranlarımı sunuyorum. Teşkilatımızla birlikte, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın emrinde, Türk Gençliğinin ve Büyük Türk Milletinin hizmetinde olacağız. Desteklerini esirgemeyen, Ülkü Ocakları Genel Sekreterimiz Sayın İlhan Durak’a, MHP Bolu Milletvekilimiz Sayın İsmail Akgül’e, MHP Bolu İl Başkanımız Sayın Ayhan Çelikkol ve tüm il ve ilçe teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah’tan görevimizi hakkıyla ve layıkıyla yapmayı diliyor, bugüne kadar bu görevi yapan ve istikamet üzere yaşayan tüm Ocak Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Ahirete irtihal eden başta Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Ülkü Şehitlerimizi, Başkanlarımız ve dava büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.