Aladağspor Bolu 1’inci Amatör tarihinde üçüncü defa adını şampiyonluğa yazdırdı. Sezon başı büyük umutlar ile kurulan kadroyla Mavi Beyazlılar ödülünü aldı. Grup karşılaşmalarının ardından iyi bir konsantrasyon ile maçlara başlayan Aladağspor son iki haftaya girilmesinin ardından sekiz karşılaşmada yedi galibiyet bir beraberlik alarak 22 puan topladı. Play Off’ların bitimine son iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etmiş oldu.

Bolu tarihinde üçüncü defa şampiyon olarak apolet alan Aladağspor Başkanı Tahir Çetin yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

Saimbeyli'de çıkan orman yangını kontrol altIna alındı Saimbeyli'de çıkan orman yangını kontrol altIna alındı

“2022-2023 sezonu öncesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildiğimde tek hedefimiz bu takımı, bu camiayı yıllardır hasret kaldığımız şampiyonluğa ulaştırmaktı. Söz verdiğimiz gibi bu sezon alnımızın teriyle, hakkımızla namağlup olarak şampiyonluğa ulaştık. Bu süreç içinde desteğini esirgemeyen başta eşime ve çocuklarıma, aileme, maddi manevi destek olan sponsorlarımıza, her zaman yanımda olan yönetim kurulumuzdaki abilerime kardeşlerime, her maç işini gücünü bırakıp bizleri destekleyen büyük Aladağspor taraftarına, sesleri kısılana kadar tribünde takımımızı destekleyen Mavi Cephemize, her maç canla başla mücadele eden futbolcu kardeşlerime, 7/24 bu takımı nasıl şampiyon yapabiliriz diye düşünen, çabalayan Fahrettin hocam ve yardımcılarına çok çok çok teşekkür ederim. Şimdi daha fazla destek zamanı. Herkesi ama herkesi Geredespor ile oynayacağımız BAL Ligi yükselme maçına bekliyorum” dedi.

-Bülent Velioğlu-