Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sürerken, Rusya'nın saldırganlığı Baltık ülkelerinde güvenlik endişelerini artırdı. EstonyaLetonya ve Litvanya, bölgedeki artan endişeler sonucunda yeni savunma sistemleri inşa etme konusunda anlaşma yaptı

RUSYA VE BELARUS SINIRINA SAVUNMA SİSTEMİ İNŞA EDİLECEK

Estonya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Letonya’nın başkenti Riga’da bir araya gelen 3 Baltık ülkesinin bakanlarının önümüzdeki yıllarda askeri tehditlere karşı caydırıcı olması için savunma sistemleri inşa edilmesi konusunda anlaştığı aktarıldı. Açıklamada sistemlerin Rusya ve Belarus sınırında inşa edileceği vurgulanırken, detaylı bilgi paylaşılmadı. Estonya Savunma Bakanı Hanno Pevkur ise, “Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı, ekipman, mühimmat ve insan gücünün yanı sıra sınırda savunma sistemlerine de ihtiyaç olduğunu gösterdi” açıklamasını yaptı.

Yeniçağa'da Okullar Arası Halk Oyunları Yarışması yapıldı Yeniçağa'da Okullar Arası Halk Oyunları Yarışması yapıldı

BALTIK SAVUNMA HATTI'NI KURACAĞIZ"

Letonya Savunma Bakanı Andris Spruds anlaşmanın imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada, “NATO’nun Doğu kanadını savunmak ve düşmanlarımızın hareket özgürlüğünü engellemek için Baltık Savunma Hattı’nı kuracağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Berfin MUTLU