ABD Temsilciler Meclisi onay verdi! 'Borç limiti' tasarısında kritik adım adıldı ABD Temsilciler Meclisi onay verdi! 'Borç limiti' tasarısında kritik adım adıldı

Patent başvuruları ülke ekonomisine ve istihdama zincirleme etki ile katkı sunuyor. Son 11 yılda startup'lar tarafından yapılan patent başvuruları 20 kattan fazla artış gösterirken, buna bağlı olarak girişim ekosisteminin büyüklüğü de kendisini daha fazla göstermeye başladı.

"Başvuruların Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlar tarafından yapılması sınai mülkiyet ekosistemi için kıymetli"

Patent sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın Genel Müdürü Cumhur Akbulut, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınai mülkiyet alanında yapmış olduğu farkındalık çalışmalarının meyvelerinin vermeye başladığını şu sözlerle anlattı: Bu başvuruların Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi kurumlar tarafından yapılması sınai mülkiyet ekosistemi için oldukça kıymetli. İlave olarak, yapılan başvuruların 64'ü liseler tarafından gerçekleştirildi. Bu başvurular, ülkemizin sınai mülkiyet alanında dünyada daha etkin bir konuma gelmesi adına atılan adımların sonuçları. Kadın mucitlerin başvuru oranında yakaladığımız ivmeyi genç girişimcilerimiz ve öğrencilerimizin başvurularında da yakalayacağız.