Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğünün (KGM) 2023 trafik hacim istatistiklerini değerlendirdi.

KGM sorumluluğundaki yol ağında yapılan ölçümlerde trafik hacminin metropol geçişlerinde ve Karadeniz Sahil Yolu gibi bölgesel hizmet veren akslarda arttığını vurgulayan Uraloğlu, şöyle devam etti:

"Trafik hacmi en çok Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde oluştu. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden günde 240 bin, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden 190 bin araç geçti. İstanbul-Tekirdağ devlet yolunun bazı kesimlerinde yıllık ortalama günlük trafik (YOGT) miktarı 100 bini aştı. İstanbul-Kocaeli devlet yolunun çeşitli noktalarında hacim 70 bini aşmaktadır. İstanbul Havalimanı'na bağlantı sağlayan yol kesiminde ise trafik 100 bini geçti."

Uraloğlu, İzmir'de şehir merkezindeki bazı kesimlerde trafiğin 70 bin, Konya şehir geçişinde ise 100 bin aracın üzerine çıktığının altını çizdi.

Yüzlerce Bolulu "Katil İsrail" diyerek yürüdü Yüzlerce Bolulu "Katil İsrail" diyerek yürüdü

ESENBOĞA GÜZERGAHINDA 70 BİNİ AŞTI

Esenboğa Havalimanı güzergahının bazı kesimlerinde araç sayısı 70 bini aştı
Ankara Esenboğa Havalimanı'na erişim sağlayan güzergahın bazı kesimlerinde günlük araç sayısının 70 bini aştığını, Ankara-Gölbaşı arasında bu sayının 80 bin olduğunu belirten Uraloğlu, Ankara-Temelli yolunu da her gün 60 binin üzerinde aracın kullandığını bildirdi.

Uraloğlu, Ankara'nın şehir içi trafiğini rahatlatan önemli yollardan biri olan Eskişehir Çevre Yolu'nda da trafik hacminin günlük 70 bin aracın üzerinde olduğunu vurguladı.

-AA-