Volkswagen, yeni alt markası ID.Unyx'i tanıttı: Çin'e özel olacak Volkswagen, yeni alt markası ID.Unyx'i tanıttı: Çin'e özel olacak

Vali Kılıç; LGS sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan 50. Yıl Ortaokulu öğrencisi Aras Kadir Deveci ve Ailesini beraberinde Milli Eğitim İl Müdürü Cemil Sarıcı ile birlikte kabul etti. Bolu Valisi Kılıç ziyarette yaptığı açıklamada; “LGS 2024 Türkiye Birincisi İlimizin Gururu Aras Kadir Deveci’yi gönülden tebrik ediyor, bu başarının anahtarı olan öğretmenlerimize, velilerimize ve Milli Eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde 992 bin 906 öğrencinin girdiği bu zorlu sınavda tüm soruları doğru yanıtlayarak birinci olan öğrencimiz, Bolulular olarak hepimizi gururlandırmıştır. İlimizi eğitimde zirveye taşıma hedefimizi perçinlemiştir” dedi.

Bolu’da uzun yıllar Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcılığı görevi yapan ve geçtiğimiz yıl Iğdır’a İl Müdürü olarak atanan Resul Deveci’nin oğlu olan Aras Kadir Deveci, başarısıyla tüm Bolu’nun gurur kaynağı oldu.

Kaynak: Haber Merkezi