HABER MERKEZİ

Bolu Türk Sağlık Sen Başkanı Furkan Özübek, sendika çalışmalarıyla ilgili olarak skandal bir iddia ortaya attı. Özübek, diğer sağlık sendikalarına üye olan bürokratların kendi makam odalarını ikna odası haline getirdiklerini söyledi.

“AÇIKÇA SUÇ İŞLİYORLAR

Türk Sağlık-Sen olarak sendikal rekabete her zaman var olduğumuzu açıkça ilan etmişizdir.

Çalışanları hangi sendika olursa olsun çalışmaları ile ikna eder üye yapar veya çalışanlar sendikaları kendilerine göre değerlendirir gider ve üye olurlar. Bu durum bizim başımızın tacı olduğu gibi sendikacılığında doğru, makul ve ahlaki olan düzenidir.

Fakat görüyoruz ki devletin makamında oturanlar birilerine diyet borçları varmış gibi kraldan çok kralcılık yaparak 15 Mayıs yaklaşırken yine sendikacılığa merak sarıp açıkça suç işlemektedirler.

“BU SUÇA DUR DENİLMELİ”

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Sağlık bakım hizmetleri müdürü makam odasını sendika ikna odasına çevirmiş, devletin verdiği makamın gücünü devlete hizmet için değil de malum sen’e hizmet için kullanmaktadır. Bu suça dur denilmeli, bu kişi görevden el çektirilerek adalet önüne çıkarılmalıdır. İzzet Baysal Devlet Hastanesinde bazı kendini bilmez idareciler aleni şekilde çalışan arkadaşları malum sene üye olmaları için makamın gücünü kullanmaktan geri kalmıyorlar ve hatta daha ileri giderek bu kendini bilmez idarecilerden idari ve mali işler müdür yardımcısı pozisyonunda bulunan şahsiyet diyet borcunu ödemek için soruşturma yürütülürken çalışanlara sendikanız hangisi neden türk sağlık sendikasına üye oluyorsunuz diyecek kadar gözü dönmüş ve soruşturmanın konusunun dahi dışına çıkmıştır.

koca dehşeti: Pompalı tüfekle önce eşini ardından kendini vurdu koca dehşeti: Pompalı tüfekle önce eşini ardından kendini vurdu

“HESAP VERECEKLER”

Yine bolumuzun en büyük ve bölgeye hizmet eden eğitim ve araştırma hastanemizde başhekim atanmamasından dolayı oluşan yönetim zafiyetini fırsata çeviren bazı sözde idareciler, kraldan çok kralcılık yapmak için malum-sene üye yapma telaşına düşmüşlerdir.

Türk Sağlık-Sen’in Bolu’da yetkili olmasını engellemek için açıkça suç işleyen, çalışana baskı yapan, tarafsızlıktan uzak, birinin adamı ve birilerine takla atmaktan başka bir marifeti olmayanlar hem bu dünyada hem de öbür tarafta hesap verecekler.

Biz yıllardır söylüyoruz yöneticiler işini yapsın, sendikacılığı koltuklarına sığdırmaya kalkmasınlar. Malum sen için çalışmaya çok hevesliler ise istifa edip, temsilci olsunlar ve çalışınlar.

Biz sizin bu yaptıklarınızın nedeniyle ne sineriz ne de geri dururuz. Azim ve kararlılığımızı daha da arttıracağız.

AÇIK ÇAĞRI YAPTI

Bolu’da görev yapan tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına da açık çağrımdır.

Bunların kendileri korkak ve sinik tiplerdir. Birilerinin gölgesinde, koltukların arkasında sendikacılık yaparlar korkmayın. Gereken cevabı verin. Hadlerini bildirin biz hepinizin yanınızdayız. Bunlara karşı gerekeni ve hak ettiklerini yapacağız.  Burada bir hususu daha vurgulamak istiyorum.  Yeni atanan İl sağlık müdürümüz ile yaptığımız görüşmede bu tür sorunları da kendilerine aktardık. Bolu'ya hizmet etme amacıyla adil ve tarafsız bir yönetim ile sağlık hizmetlerini yönetme gayretinde olduğunu da görüyoruz. İnşallah arzu edilen bu düzen tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında da hayata geçer. Böyle bir gayretin destekçisi ve takipçisiyiz. Bolu'da tüm kamu idaresinin de böyle bir kamu yönetimi oluşturulması için desteklemesini bekliyoruz.