Türk Polis Teşkilatı'nın 178 kuruluş yıl dönümü kapsamında Anıt Park'ta tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardında İl Emniyet Müdürü Aksoy tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Kentte tur atan polis araçlarını selamlayan Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk Polis Teşkilatının tarihçesini anlattı.

Aksoy, teşkilatının görevinin sadece güvenlik olmadığını belirterek, "Birincil görevimiz güvenlik gibi görünse de içinden geçtiğimiz şu zor günlerde 6 Şubat Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerde, Kastamonu Bozkurt'taki sel baskınında, Antalya Manavgat'taki diğer illerdeki orman yangınlarında da görüldüğü üzere gerek polis arama kurtarma ekiplerimiz, gereç çevik kuvvetteki tomalarımız orman yangınlarını söndürmeden tutunda afetlerdeki enkaz altında kalan insanların kurtarılması, HAYDİ ekiplerimizle doğadaki canlıların can güvenliğinin sağlanması gibi bir çok konuda emniyet teşkilatı yer almakta." diye konuştu.

Düzce Çilimli'de 90 m² daire icradan satılacak Düzce Çilimli'de 90 m² daire icradan satılacak

Teşkilatın mensubu olmaktan onur ve gurur duyduklarını ifade eden Aksoy, "İlelebet, sonsuza kadar teşkilatımız Türk milleti ile birlikte ayakta kalacak." dedi.

HABER: Gülsevim AYDIN