TOPLAM BAŞVURU SAYISI 1,7 MİLYONU GEÇTİ! 

SEL BÖLGESİNE BOLU’DAN DESTEK SEL BÖLGESİNE BOLU’DAN DESTEK

Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinde toplam başvuru sayısı 1,7 milyonu geçti. 1 milyon EYT'linin ise maaşları bağlandı.

EYT'LİLERİN MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT maaş ödeme tarihine ilişkin olarak "Bu ay sonuna kadar tüm EYT'lilerin maaşı bağlanacak. Tüm EYT'lilerin birikmiş maaşları bayram ikramiyeleri hesaplara yatacak." ifadelerinin kullandı.

STAJ SİGORTASI EYT'YE DAHİL EDİLECEK Mİ?

Staj sigortasına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin şu sözleri kullandı; Burada bir mağduriyet söz konusu değil. Staj bir eğitimdir. Eğitimin bir parçasıdır. Sadace orada çıraklık eğitimini ayırmak lazım. Onun dışındaki stajyerler mağdur değildir. İş akdiyle bir yere girmemişlerdir. Primini ödeyecek bir işveren yok ortada.

"EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 22 BİN TL OLACAK"

Bakan Bilgin, "En düşük memur maaşı 22 bin lira olacak. Refah payı ile birlikte en düşükten yukarıya doğru bir düzenleme yapacağız." dedi.

"7 BİN 500 ÜZERİ EMEKLİ MAAŞI ARTACAK"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Temmuz ayında 7 bin 500 TL'nin üzerinde maaş alanlara uygulanacak zam oranı maaşa göre belirlenecek. Aşağıdan yukarıya doğru bir artış yapacağız. Rahat edecekleri bir düzenleme yapacağız. 7 bin 500 ila 10 bin lira arasında yukarıya dogru bir yansıtma olacak. 7 bin 500 liranın üzerinde maaşı olan emeklilerimiz rahat edecekleri bir düzenlemeyle karşılaşacaklar." açıklamalarında bulundu.