ÖĞRETMENLERE İLK YARDIM EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERE İLK YARDIM EĞİTİMİ

TÜGVA 4. Olağan Bolu İl Kurulu gerçekleştirildi. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda gerçekleştirilen kurul TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci,  Bolu MHP Milletvekili İsmail Akgül, Bolu MHP Bolu İl Başkanı İlhan Durak, kurum müdürleri, vakıf yöneticileri, davetliler ve vakıf üyeleri yer aldı.  Genel kurulda mevcut TÜGVA temsilcisi Sadık Kuru yerine Koray Alpaslan il temsilcisi olarak atandı. Kur-an’ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda ilk konuşmayı Sadık Kuru yaptı.

“BOLU’DA GENÇLERİMİZE HİZMET ETMEYİ BİZLERE NASİP EDEN RABBİMİZE HAMT EDİYORUM”

Kuru, “Vakti geldi. Bu bayrağı, teşkilatımızdan gelen, kıymetli dava arkadaşım, Koray Alpaslan’a kalbi mutmain bir şekilde emanet etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. 8 yıllık görev sürecimiz boyunca, Akşemseddin Hazretleri’nin, Köroğlu’nun diyarı Bolu’da gençlerimize hizmet etmeyi bizlere nasip eden rabbimize hamt ediyorum” dedi.

“TÜGVA İLE UYUMLU ÇALIŞIYORUZ”

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Ülkü Ocakları’nın TÜGVA ile uyumlu çalıştığını belirterek, “Biz Sadık Kardeşimle, farklı yollarda, çınar ağacı kökü, ayrı dallarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gençlerine hizmet etme yolunda biz de Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı başkanlığı sürecinde uyumlu bir şekilde, istişareli, gerek biz onlarla irtibat sağladık, onlar bizlerle irtibat sağladı. Ortak paydada buluştuk. Neticesinde paydamız evlatlarımız, gençlerimiz, kardeşlerimizdi. Bu yolda kendileri de büyük emek verdiler. Biz de şahsında değerli yönetimine teşekkür ediyoruz, vermiş oldukları ilimize katkılarından dolayı. Yeni seçilecek, kıymetli başkana başkanı ve yönetimine de başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

“YÜREKTEN TEBRİK EDİYORUM”

TÜGVA Genel Başkanı Beşinci, “Sürecin başından beri gecesini gündüz yapan, yol arkadaşım, dava kardeşim emektar İl Temsilcimiz Sadık Kuru kardeşime ve onun çok değerli yönetimine, ilçe başkanlarımıza, şöyle güçlü bir teşekkür alkışı istiyorum. Gerçekten bu yol zordur, çetindir, mücadelesi derindir. Bunu bilerek yapmış oldukları çalışmaları ben yürekten tebrik ediyorum. Allah razı olsun diyorum, Allah kabul etsin diyorum” diye konuştu.

“GENÇLİK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIM”

Yeni İl Temsilcisi Alpaslan, “İnanç ve gayretle çalışacağıma, teşkilatı temel unsuru olan samimiyet çizgisinde duracağıma. Medeniyetimizin, tarihimizin ve inancımızın bizlere yüklediği vazifelerin fakrında olup, ideallerimize maddi ve manevi katkı sağlayacağıma, her daim hakkı üstün tutacağıma, teslimiyette Hz. Ebubekir’i, adalette Hz. Ömer’i, hoşgörüde Hz. Osman’ı, ilimde Hz. Ali’yi, hayatımızda peygamberimiz S.A.V. örnek alacağıma, görev aldığım süre zarfında gece gündüz demeden Türkiye gençliği için canla başla çalışacağıma söz veriyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların akabinde TÜGVA Bolu’nu yeni il yönetimi tanıtıldı. Yönetimde şu isimler yer aldı:

İl Temsilcisi: Koray Alpaslan, Teşkilat Koordinatörü: Mehmet Ali Duman,Ortaokul Koordinatörü: Muhammet Talha Aydın, Lise Koordinatörü: Mahmut Demir, Üniversite Koordinatörü: Muhammet Mustafa Özdere, Kadın ve Aile Koordinatörü: Hilal Erbaş, İl Eğitim Koordinatörü: Osman Gölge, İl Çalışan Gençlik Koordinatörü: Rıdvan Ateş

“TÜGVA TÜRKİYE GENELİNDE 300’E YAKIN GENÇLİK MERKEZİNE SAHİP”

TÜGVA’nın Türkiye genelinde 300’e yakın gençlik merkezine sahip olduğunu dile getiren Beşinci, “Türkiye Gençlik Vakfı’mız, 10 yıl önce yeni nesil gençlik vakfı mottosuyla, İstanbul’un manevi ikliminde doğdu. Teşkilattaki kardeşlerimizin çabasıyla, 81 il, 571 ilçede faaliyet gösteren, yaklaşık 300’e yakın gençlik hizmet binasıyla gençlere hizmet üreten en büyük gençlik hareketlerinden bir tanesine dönüşmüştür. Türkiye Gençlik Vakfı’mız, ilk günkü aşkla koşamaya, devam ediyor. Merkezinde gençlik var. Zahit Zarifoğlu’nun söylediği gibi ‘İnsanın bir akışı, bir sevdası, bir duruşu olmalı’ düsturuyla yola çıktığımız ve gençlere bu aşkı vermeye çalıştığımız mekânın yerin, ruhun adıdır Türkiye Gençlik Vakfı. Bu şuurla, tarih bilinciyle, Fatih’in torunları olarak inşallah bu ülkenin evlatlarına hizmet üretmeye çalışıyoruz ve inanıyoruz ki bu ülkedeki gençlik Türkiye Yüzyılını inşa ve ihya edecek ve Bolu sınırları içerisinde dokunulmadık genç kalmayana kadar, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da onların menfaatine projeler üretmeye devam edeceğiz.  Biz genç kardeşlerimize, başkanlık yapmak istemiyoruz. Onların yoluna yoldaş olmak istiyoruz. Onlara abi, onlara kardeş olmak istiyoruz. Onlarla kol kola, omuz omuza yürümek istiyoruz. Onların derdine derman olmak, kışına yorgan olmak istiyoruz. Ve ilimde, fende, teknolojide en üst düzeyi hedefliyoruz. Bu ülkenin evlatlarını milletsizleştirmeye çalışanlara, cinsiyetsizleştirmeye çalışanlara, dinsizleştirmeye çalışanlara da diyoruz ki ne Dicle’nin ne Fırat’ın kuzularını Olympos Dağının çocuklarına kaptırmayacağız diyoruz. Bu duygu ve düşünceyle, hırsa, azimle gece gündüz çalışıyoruz. Belki tozu dumana katacağız, gençlimizi vereceğiz. Çünkü biz aşkımızı, sevdamızı, mazimizi, geçmişimizi ve asil ve soylu öfkemizi unutmayacağız. 15 Temmuz’u, 28 Şubat’ı, şehit olan Eren Bülbül kardeşimizi, Yasin Börü’yü, Şehir Ömer Halis Demir’i ve Kudüs’te her gün ölen kardeşlerimizi unutmayacağız. Unutturmayacağız. Gençlimizi, enerjimizi bu kutlu davaya vereceğiz. İnanıyoruz, söylüyoruz haykırıyoruz… Cumhurbaşkanımızın 23, 53, 71 hedeflerine gençlik olarak en ön safta koşturuyoruz” şeklinde konuştu.