Askeri personelin sosyal medya kullanımı ve paylaşımları, bölge ve konum bilgisini ortaya çıkarması bakımından önemli riskler oluşturuyordu.

Meclis’te kabul edilen yasayla, askeri üs bölgeleri ve askeri kışlalarda radyo, televizyon, internet ve sosyal medya gibi iletişim araçları yasaklandı.

Kıbrıscık’da sıcak dakikalar! ORMAN YANGINI BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜ... Kıbrıscık’da sıcak dakikalar! ORMAN YANGINI BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜ...

TSK personelleri ve askeri öğrencileri ilgilendiren düzenlemenin öne çıkan başlıkları şu şekilde: TSK personelleri ve askeri öğrencileri ilgilendiren düzenlemenin öne çıkan başlıkları ise şöyle:

"TSK personeli, kendisinin veya silah arkadaşlarının kimliğini açıklayamayacak. Bunun yanı sıra askerler, görev veya faaliyetleri kapsamında askeri bilgi, belge, konum bilgisi veya bunlardan herhangi birini içeren resim, yazı, fotoğraf, ses kaydı, video gibi görsel ve işitsel verileri paylaşamayacak."

"Yasak olan mecralar arasında, “radyo, televizyon, internet, sosyal medya, gazete, dergi, kitap ve diğer tüm medya araçları” açıkça yazıldı. Ayrıca “her türlü yazılı, görsel, işitsel ve elektronik kitle iletişim araçları” ifadesiyle tüm yayın alanları yasak kapsamına alındı."

Kaynak: Onedio