ABD'nin eski başkanı Donald Trump, görevdeki başkan Joe Biden'ın hafızasının "zayıf ve bulanık" olarak belirtildiği rapora değinerek "Biden'ın hayatta olduğunu bildiğini düşünmüyorum." dedi. Trump, Biden için "Ülkenin en kötü başkanı" ifadesini de kullandı.

Trump, "Rekabet ettiğim ve aylardır konuşmayan bir adam var. Konuştuğunda da pek hoş olmuyor... Herkes abarttığımı söyledi ama Joe Biden konusunda haklıydım. Biden ülkemizin tarihindeki en kötü, en beceriksiz ve en yozlaşmış başkandır." eleştirisinde bulundu.

Cumhuriyetçi Parti'den başkan adayı olmak için yarışan Trump, Pensilvanya eyaletinde destekçileriyle biraraya geldi. Konuşmasında özel savcı Robert Hur'ün, Biden hakkında hazırladığı rapora değindi.Trump, Biden hakkında başkan yardımcısı olduğu dönemde gizli belgeleri evine götürmesiyle ilgili dava açılmaması kararına tepki gösterdi. Biden'ın hafızasının iyi olmadığı yönündeki ifadeye de değindi.

81 yaşındaki Biden’ın imajı, bu yıl Kasım ayında düzenlenecek seçimler öncesinde Demokratlar için endişeye dönüşmüş durumda. Rapordaki hafızasıyla ilgili ifadeler Cumhuriyetçiler’in Biden’ı hedef almasına yol açtı.

Türkiye ekonomisi 2023'te yüzde 4,5 büyüdü Türkiye ekonomisi 2023'te yüzde 4,5 büyüdü

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi Mike Johnson, Biden’ın ülkeyi yönetmeye uygun olmadığını dile getirdi. Biden ise rapora tepki gösterdiği konuşmasında Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi için "Meksika Devlet Başkanı" demişti.

(HABER MERKEZİ)

Editör: Berfin MUTLU