Toplum Gönüllüleri Topluluğu, ulaşım, yemek, konaklama ve mekân ekiplerine ayrılarak, projenin hazırlık aşamasını gerçekleştirdi ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden Bolu’ya gelen 40 toplum gönüllüsünü ağırladı. Hazırlık aşamasında öğrencilerin yüz yüze görüşmeler yaptığı Mengen ve Gökçesu belediyeleri ile kamu kurumları ve özel sektör firmaları, çalışmalara katkı sundu. Üniversitemiz de öğrencilere Bolu-Mengen arası ulaşım desteği verdi.

Toplum gönüllüsü öğrenciler, 10-13 Mayıs 2024 tarihleri arasında Mengen’deki Gökçesu Ortaokulu’nun sıraları ve panolarını yeniledi; onarım çalışmaları yaptı; minik öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olmak için kütüphane ve etüt odası kurdu. Toplum gönüllüsü öğrenciler, etkinliğin son günü düzenledikleri uçurtma şenliğinde minik öğrencilerle birlikte eğlenceli bir gün geçirdi.

Topluluk üyeleri; kendilerine destek veren başta BAİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz olmak üzere, Mengen Kaymakamı Fatih Yıldız’a, Mengen Belediye Başkanı Vural Turan’a, Gökçesu Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci’ye, Gökçesu Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Erdener Emin Yıldız’a, Müdür Yardımcıları Toygun Tok ve Fatih Özdemir’e, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ettiler.

Bolu'da 'yol vermeme' kavgası!!! O anlar... Bolu'da 'yol vermeme' kavgası!!! O anlar...

Gökçesu Ortaokulu’nda bakım ve onarım çalışması yapan Toplum Gönüllüleri, geçtiğimiz aylarda trafik kazasında hayatını kaybeden BAİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğrencisi Sefa Mert Mete adına hem kütüphane hem de etüt merkezi oluşturlar.

Kaynak: Haber Merkezi