Togg'dan yapılan açıklamada, "16-27 Mart'ta Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden ön siparişleri alınacak olan Togg T10X, 953 bin TL'den başlayan fiyat etiketine sahip olacak" ifadeleri kullanıldı. Togg T10X’in fiyatları şöyle oluştu: V1 RWD Standart Menzil 953 bin TLV2 RWD Standart Menzil 1 milyon 55 bin TLV2 RWD Uzun Menzil 1 milyon 215 bin TL Togg CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş: Geride bıraktığımız beş yılda planlarımız doğrultusunda adım adım ilerledik ve söz verdiğimiz gibi mart ayında akıllı cihazımızı kullanıcılarla buluşturuyoruz. Karakaş yaptığı açıklamada, "Siparişleri bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere 2023 boyunca teslim edeceğiz" dedi.

TOGG T10X ÇEKİLİŞ YÖNTEMİYLE KULLANICIYLA BULUŞACAK

Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı Togg T10X, çekiliş yöntemiyle belirlenecek kullanıcılarıyla 2023 yılı boyunca buluşacak. 16-27 Mart tarihleri arasında T10X için togg.com.tr ve Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş süreci gerçekleşecek. App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden kullanıma sunulan Trumore uygulamasını indiren veya Togg websitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her bir tekil kullanıcı, nakit ya da kredi kartı aracılığıyla cüzdanlarına aktardıkları 60 bin TL ön ödemeyi yaparak, çekiliş sürecine katılmaya hak kazanacak.

Çekilişe katılan kullanıcılar, ön ödeme öncesi akıllı cihazlarını modelinden rengine konfigüre edebilecek. 28 Mart’ta noter huzurunda yapılacak dijital çekiliş sistemiyle de ön sipariş sahipleri belirlenecek. Ön sipariş dönemi sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle, sipariş hakkı kazananlar teslimat önceliğiyle birlikte belirlenecek. Teslimat tarihi belirlenirken seçilen versiyonun yaklaşık teslimat dönemi ile kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacak.

 

TOGG’UN HANGİ RENKLERİ VAR?

Togg’un Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı: 2023 yılının ilk çeyreğinde pazara sunacağımız doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazımız C SUV’da “Türkiye’nin Renkleri”ni sizlerle buluşturacağız. Anadolu topraklarındaki cana yakınlık ve tutkuyu yansıtan kırmızıyı… Kampüsümüzün de yer aldığı Gemlik’in zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi suları... Kula’nın doğal yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini günümüze taşıyan gri ihtişamını… Kapadokya’nın olağanüstü güzellikteki doğa harikası peri bacalarının toprak ve kum bejini… Pamukkale travertenlerinin göz kamaştıran beyazlığını, C-SUV’un dış renklerinde buluşturduk… Oltu taşının göz alıcı siyahlığını, parlak dokusunu, sağlam yapısını…

"ÜÇÜNCÜ YAŞAM ALANI"

Togg'un web sitesinde yapılan tanıtımda şu ifadeler kullanıldı:T10X sahip olduğu tüm özelliklerle sizi Togg ekosistemine davet eder. T10X size otomobilinizi ofisiniz, online sınıfınız ya da arkadaşlarınızla buluşacağınız bir alan olarak kullanma şansı vererek ev ve iş yeriniz dışında üçüncü bir yaşam alanı sunar.

"AKILLI CİHAZ"

T10X sahip olduğu teknoloji ile internete bağlıdır. Bu bağlantı, kişisel verilerinizi güvende tutarak size nerede olursanız olun sürekli çevrimiçi olma imkânı sunar. T10X, birbirine entegre edilmiş özelliklerle Trumore dijital platformuna açılır. Bağlantılı T10X sadece bir otomobil değil, aynı zamanda Togg ekosistemine bağlı ve hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunan bir akıllı cihazdır. T10X sahip olduğu teknoloji ile internete bağlıdır. Bu bağlantı, kişisel verilerinizi güvende tutarak size nerede olursanız olun sürekli çevrimiçi olma imkânı sunar. T10X, birbirine entegre edilmiş özelliklerle Trumore dijital platformuna açılır.

TRUMORE DİJİTAL PLATFORM

T10X, Trumore uygulaması ile entegre çalışır. T10X’in özellikleri ve Togg ekosistemi, Trumore ile elinizin altındadır. Trumore, kullanıcı verilerini ve kullanım alışkanlıklarını anlamlandırarak Togg deneyiminizi zenginleştirir. Bunu da sürekli kendini güncelleyerek ve yeni uygulamalar geliştirerek yapar.

 

UÇTAN UCA EKRAN

Akıllı cihazın dijital kokpiti; 12.3 inç dijital gösterge paneli, sürücüyü ve ön yolcuyu sarmalayan benzersiz 29 inç bilgi-eğlence ekranı ve tüm fonksiyonların kontrolüne yardımcı olan 8 inçlik kumanda ekranından oluşur. Sınıfında örneği olmayan uçtan uca ekran; otomobil kullanma deneyiminizi, seyahat konforunuzu ve çevrim içi yaşantınızı başka bir boyuta taşırken, ön yolcunun da kullanabileceği eğlenceli içeriklere erişim sağlar.

 

TAKLA ATAN OTOMOBİL HURDAYA DÖNDÜ TAKLA ATAN OTOMOBİL HURDAYA DÖNDÜ

MERİDİAN PREMİUM SES SİSTEMİ

Yeni nesil Meridian Premium Ses Sisteminin T10X’e özel akustik şeması ve teknolojisi ile yolculuklarınız esnasında üstün bir ses deneyimi yaşayabilirsiniz.

ANAHTARSIZ GİRİŞ

T10X, size anahtarsız giriş imkânı sunar. Anahtarınız cebinizde veya çantanızdayken ön kapı kollarına ya da bagaj kapağında yer alan bagaj açma butonuna dokunarak T10X’inize erişim sağlayabilirsiniz.

ÖTV DESTEĞİ

Togg'un fiyat politikasının parolası 'ulaşılabilirlik' olacak. Bu çerçevede kısa süre önce matrah düzenlemesi geldi. Motor gücü 160 kilovattı aşan elektrikli araçların ÖTV matrahı yüzde 40'a çıkarıldı. Togg'un yer aldığı ÖTV matrahı ise yüzde 10'da kaldı.Bu düzenleme Togg'a özel matrah ayarlaması olarak değerlendirildi.

ISITMALI ÖN/ARKA KOLTUKLAR

Ön ve arka koltuklardaki ısıtma sistemi, T10X’in içindeki tüm yolculara sıcak ve konforlu bir yolculuk deneyimi sağlar. T10X'inizde koltuklarınızı sizin için en konforlu sürüşü sağlaycak şekilde ayarlayabilir ve bu ayarları kaydedebilirsiniz. Böylece birden fazla kullanıcı, tek tuşla kendi koltuk pozisyonunu en hızlı şekilde ayarlayabilir.

KABLOSUZ ŞARJ

T10X’inizin ön konsolunda yer alan kablosuz şarj ünitesi, telefonunuzu kolay ve hızlı bir şekilde şarj eder. Anahtar veya bagaj kapağı üzerindeki tuş yardımıyla T10X’inizin bagajını çok daha rahat bir şekilde açabilir ya da kapatabilirsiniz.

KÖR NOKTA ASİSTANI

T10X, arka kısmında bulunan iki radar yardımıyla yandaki şeritlerden gelen araçları tespit eder ve yan aynalarda bulunan ikaz ışıkları ile kullanıcıya bilgi aktarır. Bu anlarda sürücü şerit değiştirmek için sinyal verirse ikaz lambaları yanıp sönerek olası bir çarpışmayı önler.

OTOMATİK PARK ASİSTANI

Park sensörleri yardımıyla çalışan bu sistem, kullanıcı müdahalesi olmaksızın otonom park yapma imkanı verir. Gaz, fren, direksiyon ve vites kontrolü tamamıyla T10X tarafından yapılır. Kullanıcı yardımı gereken koşullar ve güncel park durumu cihaz ekranından takip edilebilir. Bu asistan hem park etme hem de park yerinden çıkmak için kullanılabilir.