Citroen, Peugeot, Opel, Jeep ve Fiat gibi yakından tanıdığımız pek çok markayı çatısı altında bulunduran Stellantis'in Türkiye haklarını TOFAŞ satın aldı.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile PSA grubu, 2020'de yüzde 50-50 ortaklıkta birleşmek için anlaşma sağlamış ve 2021 Ocak ayında Stellantis markası altında birleşme gerçekleşmişti. Citroen, Peugeot, Opel, Jeep ve Fiat gibi yakından tanıdığımız pek çok markayı çatısı altında bulunduran Stellantis'in Türkiye haklarını TOFAŞ satın aldı.

İş dünyası elektrik ve doğalgaz indiriminden memnun İş dünyası elektrik ve doğalgaz indiriminden memnun

Stellantis çatısı altında yer alan Alfa Romeo, Fiat, Citroën, DS Automobiles, Jeep, Maserati, Opel ve Peugeot markaları TOFAŞ tarafından dağıtılacak. İki şirket arasında yapılan anlaşma ile birlikte Türkiye'deki tüm Stellantis markalarının ticari faaliyetleri, TOFAŞ çatısı altında toplanacak.

Stellantis, TOFAŞ’ın 2025’ten itibaren Bursa’da birçok hafif ticari otomobil üreteceğini açıkladı. Stellantis’in hafif ticari modelleri Fransa’nın Hordain ve İngiltere’nin Luton kentinde üretiliyor. Bu modeller sırasıyla Peugeot Expert/Traveller, Citroen Jumpy/Spacetourer, Opel ve Vauxhall Vivaro/Zafira Life ve Fiat Scudo/Ulysee modelleri.