HABER: Havva AKÇA

Bolu’da, H.Y.’yi telefonla arayan T.B. kendisini polis olarak tanıtarak H.Y.’nin FETÖ olayına karıştığını söyledi. T.B., H.Y.’nin bu olaydan kurtulması için 8 bin lirayı verdiği hesap numarasına yatırmasını istedi. Telefonda korku yaşayan H.Y., PTT’ye giderek hesap numarasına 8 bin lira yatırdı. Olayın şokunu üstünden atan H.Y., dolandırıldığını anlayarak emniyet müdürlüğüne gitti. Yaşadığı olayı polis ekiplerine anlatan H.Y., kendisini arayan T.B.’den şikayetçi oldu.

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde hakkında “Kendisini kamu görevlisi veya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtarak dolandırıcılık” suçundan dava açılan T.B. hakim karşısına çıktı.

Mahkemede ifade veren mağdur H.Y. 8 bin TL dolandırıldığını belirterek, “Beni arayıp polis olduklarını söylediler. Kendilerini Polis olarak tanıtarak FETÖ olayına karıştığımı ve 8 bin TL yatırmam gerektiğini söylediler. Hesaplarına PTT aracılığıyla 8 bin TL yatırdım. Beni polisiz diye kandırdılar, mağdurum.” Dedi.

Sanık T.B. ise kendisini polis olarak tanıtmadığını söyleyerek, “Ben H.Y.’yı arayıp kendimi polis olarak tanıtmadım. Zararı neyse nakit olarak hemen öderim” ifadelerini kullandı.

MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda patlama: 5 işçi şehit oldu MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda patlama: 5 işçi şehit oldu

İfadesinin ardından sanık hakkında verilen 5 yıl hapis cezası zararın ödenmesi sonucunda 1 yıl 8 aya indirilmesine karar verildi.