Hazırlıklarına şimdiden başlayan Meclis yönetimi şeref holünde kayıt masalarını kurdu. Seçimin hemen ardından mazbatasını alan yeni milletvekilleri kapıda karşılanacak, görevliler nezaretinde şeref holündeki kayıt masalarına yönlendirilecek. Buraya geldiklerinde ilk olarak mazbatalarını teslim edecekler ve kayıt işlemleri başlayacak. Sosyal güvenlik ve mal bildirimlerine ilişkin formlar doldurulacak. Daha sonra çiçeği burnunda vekillerden parmak izi alınacak.

BOLU'DA SAHİPSİZ KÖPEKLERİN ETKİ ALANI ÇİPLİ TAKİP SİSTEMİYLE BELİRLENİYOR BOLU'DA SAHİPSİZ KÖPEKLERİN ETKİ ALANI ÇİPLİ TAKİP SİSTEMİYLE BELİRLENİYOR

Genel Kurul’da oylama yoklama sisteminde kullanmak üzere parmak izleri tanımlandıktan sonra banka hesabı açılacak, araçlarının Meclis’e sorunsuz girmesi için plaka tanımlaması yapılacak ve milletvekili rozetleri verilecek. Masalarda vekilleri bilgilendirmek için görevliler de bulunacak. TBMM yönetimi, yasama ve denetim süreçlerinin nasıl işlediği, idari teşkilatın görevleri başta olmak üzere Meclis’le ilgili tüm bilgileri içeren kitapçıkları da yeni vekillere dağıtacak.