Bolu Valiliğince koordine edilen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında " Tarladan Sofraya Kalıntısız Yaşam Projesi " kapsamındaMengen İlçesi Kayışlar köyünde 33 üreticimizin katılımı ile eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat, “Sağlıklı üretim, sağlıklı gıda kısacası sağlıklı ve sürdürülebilir yaşamın temini adına 7’den 77’ye eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz Valiliğimiz koordinesinde devam ediyor. Kamu kurumlarımızın işbirliği protokolü ile gerçekleştirilen “Tarladan Sofraya Kalıntısız Yaşam Projesi” ile yetiştiricilerimizin tarım ilaçları kullanımı konusundaki bilincinin ve duyarlılıklarının artırılması amaçlanmaktadır.

Bunların yanında toplantılarımızda entegre mücadele çalışmaları hakkında bilgiler de üreticilerimize aktarılmaktadır.

İSTİKLAL MARŞI’NIN 102. YILI PROGRAMLA ANILDI İSTİKLAL MARŞI’NIN 102. YILI PROGRAMLA ANILDI

İşbirliği Protokolü kapsamında İlimizde yetiştiricilerimize toplantılar düzenlemenin yanında tarlada uygulamalı ziyaretler ile survey çalışmaları da gerçekleştirilecektir” dedi.