Konu hakkında açıklama yapan İl  İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT,

Bolu Mengen'de üzerinde yapılar olan arsa icradan satılacak (çoklu satış) Bolu Mengen'de üzerinde yapılar olan arsa icradan satılacak (çoklu satış)

"Sağlıklı üretim, sağlıklı gıda kısacası sağlıklı ve sürdürülebilir yaşamın temini adına 7'den 77'ye eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz Valiliğimiz koordinesinde devam ediyor. Kamu kurumlarımızın işbirliği protokolü ile gerçekleştirilen "Tarladan Sofraya Kalıntısız Yaşam Projesi" ile yetiştiricilerimizin tarım ilaçları kullanımı konusundaki bilincinin ve duyarlılıklarının artırılması hedeflenmektedir.

Toplantılarımızda;

İnsan Ve Çevre Sağlığını Korumak İçin Çiftçilerimizin Tarım İlaçları kullanımı, konusundaki bilinç ve duyarlılıklarının artırılması

Üretimi Yapılan Ürünlerin Hastalık Zararlıları,

Zararlı Organizmalara Karşı Uygulanacak Mücadele Yöntemleri (Entegre Mücadele Yöntemleri),

Kimyasal Mücadele Uygulanması Durumunda Kullanılacak Pestisitler,

Pestisitlerin Etiket Bilgilerini Okuma Ve Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar (Özellikle Kalıntı, İnsan Ve Çevre Sağlığı Açısından),

Zirai Mücadele Alet Ve Makine kullanımı konuları ele alınmaktadır.

İşbirliği Protokolü kapsamında İlimizde yetiştiricilerimize planlı ve talepler doğrultusunda toplantılar düzenlemenin yanında tarlada uygulamalı ziyaretler ile survey çalışmaları da gerçekleştirilecektir" dedi.

Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

HABER: Gülsevim AYDIN