Tanju Özcan’ın Mart 2024 Yerel Seçimlerine gidilirken bağımsız mı yoksa partili mi olacağı merak konusu. Geçtiğimiz günlerde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, ”Atatürk ve Cumhuriyet” yürüyüşü yapacaklarını haber vermiş, Özcan da yürüyüşün doğru olduğunu ve katılmak istediğini bildirmişti. Özdağ da Özcan için, “Sayın başkan birlikte Atatürk ve Cumhuriyet için yürüyeceğiz” demişti.

BAŞKAN ÖZCAN’DAN İTALYA BAŞBAKANI MELONİ’YE TEBRİK MEKTUBU BAŞKAN ÖZCAN’DAN İTALYA BAŞBAKANI MELONİ’YE TEBRİK MEKTUBU

Genel Başkan Özdağ, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Kastamonu’dan Ankara’ya yürüyüş organize edeceklerini bildirip, sosyal medyadan tüm vatandaşları davet etmişti. Tanju Özcan ise bu etkinliğe, “Özdağ’ın İnebolu’dan Ankara’ya gerçekleştireceği yürüyüş doğru bir karar. İktidar ve bir kısım muhalefete inat, yürüyüşün bir bölümüne ben de katılmak isterim” ifadeleriyle cevap vermişti.

Tüm bu gelimeler siyasi kulislerde, Tanju Özcan Zafer Partisi’ne mi katılacak? sorusunun sorulmasına sebep oldu. Edinilen bilgilere göre henüz böyle bir durum oluşmadı. CHP’den ihraç edilen Tanju Özcan ve Ümit Özdağ’ın yolları sadece bu yürüyüş maksadıyla şimdilik kesişti.