Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, deprem bölgesi dönüşünde bir basın toplantısı düzenleyerek bölgedeki izlenimlerini aktardı.

Bolu Belediyesi olarak deprem bölgesine yardım etmeye devam edeceklerini ve halkın yardımlarını da ulaştırmaya devam edeceklerini belirten Başkan Özcan, bugüne kadar 74 tır ve iş makinesini deprem bölgesine gönderdiklerini söyledi.

Gönderdikleri yardım tırlarını bağımsız olarak gönderdiklerini ve herhangi bir engelle karşılaşmadıklarını ifade eden Başkan Özcan, “Bolu Valiliği’nin toplantılarına Başkan Yardımcılarımız katılıyor ve bugüne kadar bir sorun yaşamadık” dedi.

VALİLİKTEN DEPREMZEDELERE YARDIM KAMPANYASI VALİLİKTEN DEPREMZEDELERE YARDIM KAMPANYASI

Tanju Özcan, “Sayın Vali ile birçok konuda ters düştük ama şuana kadar Allah razı olsun hiçbir şeye engel olmadı. Bu süreçte hiçbir konuda ters düşmedik. Hakkını yiyemem” şeklinde konuştu.

Bu sürecin bir insanlık meselesi olduğunu vurgulayan Özcan, “Bazı şeyleri görüyorsunuz; Siyasi söylemiyorum ama Kızılay şuan eski Kızılay değil. İnsanlar yardım ederken Belediye’yi tercih ediyor. Bizim de yardımları gönderdiğimiz belediyelerden bir tanesi bile CHP’li değil. AK Partili Belediyelere de yardım ulaştırdık. Öyle denk gelmiş” dedi.