HABER: Berfin MUTLU

Belediye Başkanı Tanju Özcan CHP’nin Genel Başkanlığı’na gelen Özgür Özel’in partiye geri dönmeye davet etmesinin ardından dönüşünün kesinleştiğini vurguladı.

Başkan Özcan partiye dönüşünün kesinleşmesinin ardından dün yakın arkadaşı Muharrem İnce ile telefon görüşmesi yaptığını söyledi. Özcan İnce’nin CHP’ye dönüp dönmemesi hakkında net bir konuşma yapmadıklarını vurguladı.

‘’MUHARREM İNCE PARTİYE DÖNERSE KENDİM DÖNMÜŞ KADAR SEVİNİRİM’’

Belediye Başkanı Özcan, Muharrem İnce’nin CHP’ye geri dönmesi gerektiğini belirterek,  ‘’Sayın Muharrem İnce'yle dün telefonla görüştük. Onun partisinin il başkanı Bolu'ya gelmişti.  Kulakları çınlayınca aradık kendisini, selamlaştık. Yeni süreç senin için de hayırlı olsun dedi bana. Dönüp dönmemesi konusunda net bir şey konuşmadık. Ama ben dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Yani Özgür başkanımızın, güzel bir tabiri oldu, ‘’baba evine dönmek’’. Cumhuriyet Halk Partisi nasıl benim baba evimse, nasıl Özgür Özel'in baba eviyse en az bizim kadar Muharrem İnce'nin de baba evi. Artık ayrı gayrı olmaması lazım. Ayrı parti kurarak Türkiye'de sonuç almanın da çok kolay olmadığını Sayın Muharrem İnce gibi tecrübeli bir siyasetçi de görmüştür. Muharrem İnce partiye dönerse en az kendi dönüşüm kadar sevinirim’’ dedi.

Bolu’da iş arayanlara müjde Bolu’da iş arayanlara müjde

‘’İNCE’NİN CHP’YE DÖNMESİNİ HER ÜYE İSTER, BENDE İSTERİM’’

Muharrem İnce’bib partinin değerlerinden olduğunu vurgulayan Özcan, ‘’Şu anda tabii benim sürecim tamamlanmadığı için Cumhuriyet Halk Partisi adına bir şey söyleme şansım yok. Bunu bir temenni olarak değerlendirebiliriz. Muharrem İnce bu partinin değerlerinden bir tanesi.  Bu partinin evlatlarından bir tanesi. 15 yaşından bu yana daha Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olmadan partinin çalışmalarına katılmış bir büyüğümüz. Partide önemli görevler üstlendi. Cumhurbaşkanı adayı oldu. Yetenekli bir siyasetçi olduğunu, halk tarafından sevilen bir siyasetçi olduğunu biliyoruz.  Cumhuriyet Halk Partisi'ne dönüşünü Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki hemen hemen her üye ister diye tahmin ediyorum, ben de istiyorum.’’ ifadelerini kullandı.