HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabı üzerinden aralarında polisle arbede çıkan Türkiye İşçi Partisi üyelerine yönelik olarak “man kafalı lafta solcular” paylaşımı yaptı. Özcan’ın paylaşımına yorum yapan binlerce takipçisi tepki gösterirken bir tepki de Türkiye İşçi Partisi Bolu İl Örgütü’nden geldi.

“PARTİMİZ HEDEF TAHTASINA KONULMUŞTUR”

Türkiye İşçi Partisi’nden yapılan açıklamada, “Tarihin ve ülkemizin en büyük insani felaketlerinden biri ile karşıkarşıyayız. Acımızın ve kayıplarımızın taze olduğu bu dönemde Türkiye İşçiPartisi olarak büyük bir hırs ile çalışırken, ülke her türlü bileşeni ile birlik ve beraberlik halinde ilerlerken, iktidarın bu süreçteki beceriksizliğinieleştirmek bir suç unsuru olarak görülmeye başlanmış ve bu eleştirileri yapan herkesin iktidar destekçileritarafındansusması/susturulmasıgerektiğisöylenilmeyebaşlanılmıştır.Yine bu süreçte tehdit, hakaret ve küfürler ile halka kin kusan saray iktidarı ve ortakları tüm kuvvetleri ile son günlerde halka ve partimize karşı cephe alarak niyetini iyiden iyiye belli etmeye başlamıştır. Bu gibi durumlar karşısında her zaman dimdik duran ve asla taviz vermeyen partimizde iktidar ile onun açık, gizli destekçileri tarafından hedef tahtasınakonulmuştur” denildi.

DEPREM UZMANLARI BOLU’YU DEĞERLENDİRDİ DEPREM UZMANLARI BOLU’YU DEĞERLENDİRDİ

“ÖZCAN KUTUPLAŞTIRMA SİYASETİNİN ÖRNEKLERİNDEN”

İktidarın partimize ve partimizden öte halka karşı sarf ettiği bu politikaya karşıçıkmanın 'marjinallik' olduğunu zanneden Bolu Belediye Başkanı da ne yazık ki özgürlükten ve halka karşı kusulan bu kinden habersiz gözükmektedir.Bizi ve bizim gibi gördüğü gruplara 'iktidarınkutuplaştırma siyasetine alet oluyorsunuz' diyen Tanju Özcan’ın belediye başkanıolduğundan beri göçmenler ile Türkiye halklarınınasıl karşıkarşıya getirdiği, insani olarak onlara nasıldavrandığı, bu ve diğerfarklı sebeplerden partisinden dahi kovulduğu hepinizin malumudur. Bu gibi örnekler ile kutuplaştırma siyasetinin son yıllardaki en büyük temsilcilerinden olan Özcan, halktan uzak fildişi kulelerinde otururken halkınrahatsızlıkduyduğukonuları dile getiren partimize 'Polis ile arbedeye girmek' gibi bir iftira da bulunmuştur.

“ÖZCAN’I ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ

Yasama, yürütme ve yargıyı elinde bulunduran hükümetin birçok polise yaptığımobbing, onları intihara sürükleyecek kadar verdiği keyfi emirler ortada iken sorgulanması gereken ilk şey polisin milletin polisi mi yoksa iktidarın polisi mi olduğudur. Pazar günü hükümet istifa diyen parti üyelerimiz ve yurttaşlarımızı darp eden; anayasal hakkimizi kullanmamıza tahammül edemeyen polisin halkın polisi olduğunu iddia eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ıyakışıksız sözlerinden dolayıkınıyor, halkımızdan özür dilemeye davet ediyoruz.Sol'un evrensel ilkelerinden bir haber olan bu şahıs son cümlesinde ise sonuna kadar haklıdır. Halk hiçbir zaman bizim arkamızdaolmadı. Zira biz sizler gibi halkın önüne geçmekten imtina ederiz. Biz halk ile beraber her zaman yan yana durduk. Bu güzel dayanışmamız da yan yana, sonsuza kadar sürmeye ve iktidarınekmeğine yağ sürdüğünüz zorba zihniyetlerinize inat büyümeye devam edecektir.