Tanju Özcan Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinden yükselen Hükümet aleyhine tezahüratlara gösterilen tepkiyi değerlendirdi.

Özcan, “Taraftarlar tepki göstermeye başladı. Aslında Devleti yönetenler bu taraftarların neden tepki gösterdiğini soracağına, taraftarı tehdit ediyorlar. Süleyman Soylu ‘hodri meydan’ diyor. Sen kime hodri meydan diyorsun? İnsan kendi vatandaşına hodri meydan der mi” dedi.

Açıklamasında empati yapan Tanju Özcan, “Orada insanlar depremden sonra gösterilen başarıdan dolayı keşke Hükümeti alkışlasalardı. Demek ki, bir eksik görmüşler ki Hükümeti istifaya davet ediyorlar. Hükümeti istifaya davet etmek suç falan değil. AK Partili yöneticiler vatandaşı Belediye’nin önüne toplasın, benim bir hatam varsa ‘Tanju Özcan istifa’ diye slogan atsınlar. Böyle birşeye alınmam” şeklinde konuştu.

ÜLKÜCÜLERDEN ÇELİKKOL ADINA KURAN TİLAVETİ ÜLKÜCÜLERDEN ÇELİKKOL ADINA KURAN TİLAVETİ

Özcan sözlerine şöyle tamamladı; “Hükümeti alkışlasalardı gayet iyiydi. Bunlar sporun içinde de, siyasetin içinde de var. Başarısız olunca gereğini yapacaksın. Belediye Başkanları da dahil, bir tane yetkili istifa etmiş değil. Şimdiye kadar sadece birkaç tane müteahhit tutuklandı. Diğerleri ne olacak? Yapı denetim sorumluları neden tutuklanmıyor? Ben mi verdim bu izinleri?”