OTOMOBİLİN DİREKSİYONU KİTLENDİ OTOMOBİLİN DİREKSİYONU KİTLENDİ

14 Mayıs 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesinde Eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, Türkiye ve Bolu’yu sallayacak açıklamalarda bulundu. Barış Yarkadaş yaptığı açıklamalarda, Zafer Partisi, Memleket Partisi, Adalet Partisi ve Doğru Parti ittifakının muhtemel cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Barış Yarkadaş, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın adaylığı için parti genel başkanlarının projeye sıcak baktığını duyurdu.

“İTTİFAKIN CUMHURBAŞKANI ADAYI TANJU ÖZCAN OLACAK”

Twitter’dan paylaşım yapan Barış Yarkadaş, “Zafer Partisi, Memleket Partisi, Adalet Partisi ve Doğru Parti, tek bir partinin çatısı altında ve ortak bir liste ile seçime girmeyi planlıyor. İttifakın cumhurbaşkanı adayı ise muhtemelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan olacak. Genel başkanlar da bu projeye sıcak bakıyor” ifadelerini kullandı.

“ÖZCAN İSE CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINDA KARARLI”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye yakın bir isimle görüştüğünü dile getiren Barış Yarkadaş, “Tanju Özcan, bugün Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile de görüşmüş. Az önce Muharrem İnce’ye yakın bir isimle konuştum. Görüşmeyi doğruladı. Ancak, “Özcan’ın adaylığına biz sıcak değiliz” dedi. Özcan ise cumhurbaşkanlığı adaylığında kararlı”