NASA, Ay'daki depremleri ölçmek istiyor NASA, Ay'daki depremleri ölçmek istiyor

HABER MERKEZİ 


Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yeni döneme ilişkin projelerinden bir diğeri de “çevre dostu katlı otopark” projeleri olacak. 
2 BÖLGEYE OTOPARK GELİYOR
Bu doğrultuda Büyükcami ve Tabaklar Mahallelerinde 2 adet katlı otopark inşa edilecek. Otoparklar bölgelerdeki park sorununa kalıcı çözüm üretmesinin yanı sıra, kendi elektriğini üreten ve elektrikli şarj istasyonlarını da çatısı altında barındıran çok yönlü çevre dostu bir proje olacak. Büyükcami Mahallesi Katlı Otopark projesi 16 bin m2 kapalı inşaat alanına sahip olacak ve bodrum dâhil 7 kat + çatı kattan oluşacak. Tabaklar Mahallesi Katlı Otopark Projesi ise 3 bin 440 m2 kapalı inşaat alanı ve bodrum dahil 4 kat + teras kat olarak planlandı.  Yeni katlı otoparklar toplamda 1037 araç kapasitesiyle hizmet verecek. 
ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ŞARJ İSTASYONLARI 
Katlı otoparklara ayrıca elektrikli araç şarj istasyonları kurulacak. Elektrikli araç sahipleri kurulacak şarj istasyonlarında araçlarını şarj edebilecekler. Otoparkların elektrik ihtiyacı ise çatıya yerleştirilen güneş enerji panellerinden elde edilecek.

Editör: Berfin MUTLU