HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, son günlerde kamuoyunda İl Özel İdaresi’ne tanıdığı bir kişiyi işe aldırdığına yönelik söylentilerle ilgili basın açıklaması yaptı. Yüceer, “Son günlerde İl Özel İdaremizi ve şahsımı hedef alan gereksiz, asılsız, yalan ve yanlış iddialarla kamuoyunun yanıltılmasının doğru olmayacağı düşüncesiyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur” dedi.

“10 YILDA 120 KİŞİ İŞE BAŞLADI”

İl Genel Meclis Başkanı olarak 10 yıla yakın süredir Bolu İl Özel İdaresinde görev yapmaktayım. İl Özel İdaremiz bünyesinde 368 personel çalışmaktadır. Zaman zaman emekli olan personelimizin yerine aynı işi yürütebilecek deneyimli elemanlar alınmaktadır. Benim görev yaptığım 10 yıllık süre içerisinde İl Özel İdaremizden 120 kişi emekli olmuş, bunun karşılığında 120 kişi işe başlamıştır.

“ELEMAN ALINMASI ÖZEL İDARE’NİN TAKDİRİDİR”

İl Özel İdaresi bünyesinde çalıştırılmak üzere eleman alınması İl Genel Meclisimizin takdiri değil, İl Özel İdaremizin takdiridir. Bu doğrultuda ihtiyaca yönelik eleman alımları İdaremizce belirlenerek İçişleri Bakanlığından izin alındıktan sonra ÖSYM tarafından KPSS puanına göre ve işçi alımı da Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasına Dair Yönetmelik kapsamında İŞKUR

ÜLKÜ OCAKLARI FUARDA YERİNİ ALDI    ÜLKÜ OCAKLARI FUARDA YERİNİ ALDI  

vasıtasıyla yapılmaktadır. Bu kapsamda 2021 yılında 8 adet elaman ihtiyacı hasıl olması ile ilgili İçişleri Bakanlığına yazılan yazıya 2022 yılında olumlu cevap gelmiş, Özel İdaremiz tarafından belirlenen kriterlere göre, yine İdaremizce oluşturulan komisyon tarafından gerekli sınavlara tabi tutularak personel alımı gerçekleştirilmiştir.

Alınan bu personeller içerisinde bir kişinin benim tanıdığım olması, benim bu alıma dahilim olduğu anlamına gelmez. Şayet bütün kriterleri tutan birisi, iş başvurusunda bulunduğunda benim tanıdığım olmasından dolayı işe alınmayarak cezalandırılırsa, başvuran kişinin hakkı yenmesi ne kadar uygun olacaktır?        

Bizler, İl Özel İdaremiz işlerini yürütmek, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz mesai harcarken, enerjimizi vatandaşımıza hizmet yolunda harcarken, bu tür boş ve gereksiz iddialarla gündemi meşgul etmek oldukça gereksizdir.