Spor Toto 1.Lig takımlarından Boluspor, 11 Mart’ta konuk olacağı Tuzlaspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Kırmızı beyazlı takım yeni teknik direktörü Muzaffer Bilazer ile çıktığı ilk maçından beraberlikle ayrıldı. Tuzlaspor maçına 3 puan için çıkacak olan Boluspor’da oyuncular çalışmalarını sıkılaştırdı. Yeni teknik adam Muzaffer Bilazer, antrenman öncesinde basın açıklamasında bulundu.

Boluspor Teknik Direktörü Muzaffer Bilazer, “Takım iyi çalışıyor. Tabii hedefimiz var. Bu noktada antrenmanları devam ettiriyoruz. Takımda oldukça iyi çalışıyor. Takımın gücüne de inanıyorum. Antrenmanlarda oyuncular bunu bize gösterdi umarım arzuladığımız, hedeflerimiz noktaya seri galibiyetlerle ulaşırız diye düşünüyorum” dedi.

GALİBİYETİN FOTOĞRAFI GALİBİYETİN FOTOĞRAFI

“Çünkü bu ligde her şey olabilir”

Gelecek haftalarda her maçın çok zor olacağını belirten Muzaffer Bilazer, “Bu lig her zaman zor bir lig. Her maç çok zor. Çünkü bu ligde her şey olabilir. Yani hem yukarısıyla alakalı hem aşağısıyla alakalı. Ama zihinsel odağımız ve gücümüzün yüksek olması lazım. Özellikle Göztepe maçında bir sıfır öne geçtik. O maçı o şekilde bitirmemiz lazımdı ki bizim için önemliydi. Üç puanla bir puan, farkı özellikle çok önemli. O yüzden bu zorluklarla mücadele etmeyi bilmemiz lazım. Ve zihinsel odağımızı maçın tamamına yaymak zorundayız. Ki planımız doğru gitti. İyi işledi ama son bölümde biraz fazla geri çekildik. Bunları bundan sonra nasıl düzeltebiliriz? Nasıl geliştirebiliriz? Bir sonraki maçta odağımızı nasıl artırabiliriz? Bunların üzerine çalışıp bu zorlukları da bu zor maçlarda bu şekilde aşmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bu büyüme sürecine yardımcı olmak istiyoruz”

Boluspor ile hedeflerinin büyük olduğunu ifade eden Bilazer, “90’lı ve 80’li yıllarda Boluspor'un Süper Lig'de olduğu dönemi hatırlıyorum. Bu ülke için önemli bir futbol kulübü Boluspor. Tekrar bu hedefi yakalamak için burada bir doğru bir ortam var. Mutlu bir ortam var. Bu ortamla birlikte, bu büyüme süreci, daha önce de bunu söyledim. Bu büyüme sürecine yardımcı olmak istiyoruz. İnşallah bu sezon olur. Çok uzak değiliz. Buna yakınız. Ortamda çok müsait. Bu sezon olur. Ama Boluspor'un yakın süreç içerisinde bu hedefin olacağını düşünüyorum. Ve doğru adımlarla gidiyor. Sadece burada Süper Lig'e çıkmak değil ihtiyaç duyduğu şekilde Süper Lig'e çıkmak çok önemli. Bazı kulüpleri biliyorsunuz çok para harcamak için bölge çıktığı zaman sonraki süreç onlar için çok sağlıklı olmuyor. Ama Boluspor'da bu doğru adımlarla gidiyor. Eğer bunu Süper Lig'de taçlandırabilirsek Boluspor bu ülkede o doksanlı, seksenli yıllardaki sürecin tekrar yaşayabilir diye düşünüyorum. Biz de umarım buna yardımcı oluruz” diye konuştu.