Olay, Bolu Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağanüstü toplantısında meydana geldi. Bolu’daki depremzede vatandaşlara yapılacak yardımlar, Bolu Belediyesinin Adıyaman’daki yardım çalışmaları için Belediye Meclisinden karar alınması için olağanüstü toplantı düzenlendi. Toplantıda yardımlarda kullanılmak üzere 99 milyon liralık kredi başvurusu yapılabilmesi için Başkan Özcan’a yetki verilmesi de görüşüldü. Oylama sırasında AK Parti Meclis Üyesi Hacer Çınar, önünde bulunan malzemeleri Özcan’a fırlattı. Çınar’ın saldırısı sonrası yükselen tansiyon sonrasında salona zabıta ekipleri geldi. Çınar, salondan çıkmaya hazırlanırken, yeniden Özcan’a saldırıda bulundu. Yaşanan tartışmalar sosyal medyaya da sıçradı.

“İŞTE AKP’Lİ HACER ÇINAR”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan mecliste yaşanan gerilimi sosyal medya hesabı üzerinden şu sözlerle paylaştı; “Gerçeğin ortaya çıkma gibi bir huyu vardır.İşte AKP’li Hacer Çınar. Disipline gitmem,partiden ihraç olmama sebep provakör… İşte gerçek yüzü.hakaret ve küfürleri bu sefer kayda geçti. Ayrıca Depremzedeler için olağanüstü toplanan mecliste HAYIR oyu veren AKPli üyeleri kınıyorum.”

“ŞEREFSİZDİR, ALÇAKTIR, MÜFTERİDİR”

Paylaşıma yorum atan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ise, “Deprem üzerinden başından bugüne siyaset yapan en büyük provokatör sensin! "Hayır" oyu verdiğimizi ispat etmeyen ŞEREFSİZDİR, ALÇAKTIR, MÜFTERİDİR!” ifadelerini kullandı.

“BİRİNİN DERDİ VEKİL OLABİLMEK, BİRİNİN DERDİ VEKİL KALABİLMEK”

MİNİK ŞEFLER MUTFAKTA MİNİK ŞEFLER MUTFAKTA

Arzu Aydın’ın yorumuna cevap veren Başkan Özcan, “Bu hanımefendi Bolu’nun kadın milletvekili. Sözlerine bakın. Ülke yangın yeri herkes yardım yarışına girerken, bunlar hakaret yarışına girdiler. Birinin derdi vekil olabilmek, birinin derdi vekil kalabilmek. Sayın Vekil tutanakları gönderirim hakaretleri utanarak okursunuz” ifadelerini kullandı.