Dün akşam saatlerinde Bitcoin‘de görülen düşüş bugün akşam saatlerinde de hız kesmeden devam ediyor. Tüm piyasayı etkisi altına alan bu düşüş fiyatın 61.000 dolar seviyesine kadar gerilemesiyle sonuçlandı. Peki üpiyasada şu anda ne yaşanıyor?

Bitcoin Fiyatı Kaç Dolar Oldu?

Geçtiğimiz ay birbiri ardına gerçekleşen ATH tazelemeleriyle dikkatleri üzerine toplayan BTC‘de işler halving’e yaklaşırken yolunda gitmiyormuş gibi görünüyor. BTC fiyatı geçtiğimiz dakikalarda 60.500 dolar seviyesine kadar gerilemesinin ardından bir miktar toparlandı ve 62.422 dolar seviyesine kadar yükseldi.Bu fiyat düşüşüne sebep olan olayın halving değil belki de İsrail ile İran arasında yaşanan gerginliğin olabileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz dakikalarda İran’ın İsrail’e bir saldırı düzenlediğine dair haberler gündeme geldi.Haberin ardından İsrail tarafı da buna karşı bir açıklama yaptı ve bu durum piyasa üzerinde belirsizlik yaratmaya devam ediyor. Yazım saati itibariyle BTC’nin market hacmi de 1,3 trilyon doların altına geriledi.

Bir diğer yandan BTC’nin işlem hacmi de bu süre zarfı içersinde yaşadığı %4’lük düşüş sonrası 40 milyar doların altına geriledi. Geçmiş Rusya-Ukrayna savaşı göz önünde bulundurulduğunda piyasanın nasıl bir tepki vereceği şimdiden merak konusu olmuş görünüyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’de bunlar yaşanırken gözler altcoinlere döndü. Yazım saati itibariyle Ethereum 3.000 doların altına gerileyerek 2.915 dolar seviyesinde işlem görürken BNB 523 dolar SOL ise 126.5 dolar seviyesinde işlem görüyor.

İlk 10’un en büyük kaybedeni ise DOGE oldu. DOGE yaşadığı %18’in üzerinde düşüş sonrası 0,14 dolar seviyesine kadar geriledi. İlk 15 içerisinde ise duruma karşı en dirençli görünen altcoin TRX oldu. TRX fiyatı yazım saati itibariyle yalnızca yaşadığı %3’lük düşüş sonrası 0,11 dolar seviyesinde alıcı bulmaya devam ediyor.İlerleyen günlerde kripto paralarda ne gibi gelişmelerin yaşanacağı ise şimdiden merak konusu olmuş gibi görünüyor.

Dolar düşecek mi? Bakan Şimşek’ten flaş açıklama Dolar düşecek mi? Bakan Şimşek’ten flaş açıklama

Haber Merkezi