Bolu'da, belediye başkan yardımcılığı görevinden istifa eden ve milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yapan Rasim Özdemir, dün yaşanan depremin ardından anlamlı bir davranışta bulundu. 

Özdemir, Cumartesi günü saat 17.00’da Karaçayır Nikah Salonu’nda Aday Adaylık Tanıtım Töreni gerçekleştireceğini duyurmuştu. İlimizde yaşanan deprem sonrası, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla töreni iptal ettiğini duyurdu.

ABANT YOLUNDA KAZA: 2 YARALI ABANT YOLUNDA KAZA: 2 YARALI

Özdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemizde meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi sonrası, hala yaralarımızı saramamışken; Bugün Bolu’muzda yaşanan 4.8 büyüklüğünde ki deprem ne yazık ki hepimizde endişe yarattı. Yaşadığımız bu endişe hali sonrası, 18 Mart 2023 Cumartesi günü Karaçayır Nikah Salonunda yapmayı planladığım geniş katılımlı aday adaylığı tanıtım toplantımı ileri bir tarihe ertelediğimi bildirmek isterim. İlimizde yaşamın normale döndüğü, korku ve endişenin yok olduğu bir tarihte yapmayı planlamaktayım. Bu süreçte siyasi söylemlerimi, projelerimi basın ve sosyal medya aracılığıyla yapmayı doğru bulmaktayım. Hepimize çok geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın …”