HABER: FARUK ÇİDEM

Edinilen bilgiye göre, Bolu’nun Seben ilçesinde 3 yıl önce inşaatına başlanan ve tamamlanan okulda lise ve ortaokul öğrencileri eğitim görmeye başladı. Kendi okullarında eğitim gören Sebenİlkokulu öğrencileri de geçtiğimiz hafta lise ve ortaokul öğrencilerinin bulunduğu Seben Atatürk İlköğretim Okuluna yerleştirildi. Sabah ve öğlenci olarak 2 grup halinde eğitim verilen okulda yaklaşık 210 öğrenci eğitim görme başladı.

AK Parti Karabük milletvekili aday adayları iftarda bir araya geldi AK Parti Karabük milletvekili aday adayları iftarda bir araya geldi

İddiaya göre, Seben’in köylerinden ilçe merkezine gelen öğrencileri taşıyan ve aynı zamanda çiftçilikle de uğraşan servisçiler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek günde çift servis çekemeyeceklerini söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü yaşanan servis sorununu Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı’ya iletti. Müdür Cemil Sarıcı, ilçede bulunan bütün öğrencileri tek bir binada toplayarak sabah saat 09:00 ile 15:40 arası aynı anda eğitim ve öğretim görmelerine karar verdi. İlçe merkezindeki ve köylerdeki öğrencilerin velileri bu karara şiddetle karşı çıktı. Velilerin itirazı üzerine yeniden toplantı yapılarak alınacak kararın okul idarecileri ve velilere bildirileceği öğrenildi.

“BU UYGULAMAYI KABUL ETMİYORUZ”

Alınan kararla ilgili tepkilerini dile getiren veliler, “Bizler çocuklarımızın sabahçı ve öğlenci olarak eğitim görmesinde bir sıkıntı görmüyoruz. Bolu Milli Eğitimin aldığı karar ile çocuklarımız bir binada toplanacak ve tüm öğrenciler aynı anda eğitim öğretim görecek. Fakat binada ne öğretmen odası var, ne idareci odası var, ne yemekhane var, ne laboratuvar var, ne bilgisayar odası var, nede yeterli tuvalet var. Ayrıca bu bina güçlendirilmesi yapılmış eski bir bina. Öğrendiğimiz bilgilere göre servisçilerin yarı zamanlı servis çekmek istemedikleri için Bolu Milli Eğitim müdürlüğü böyle bir karar almış. Biz veliler olarak bunu bir türlü anlayamadık. Koskoca devletin kurumu olan Milli Eğitim Müdürlüğü servisçilerin iş durumuna göre öğrencilerin eğitim ve öğretimini mi ayarlıyor? 2023 yılındayız. Böyle bir uygulamayı kesinlikle kabul etmiyoruz” şeklinde konuştular.