EFSANE TURNUVA BAŞLIYOR EFSANE TURNUVA BAŞLIYOR

Basketbol federasyonu altyapı faaliyetleri kapsamında düzenlenen U-16 ve U-18 il şampiyonası tamamlandı. 5 Şubat Pazar günü oynanan U-16 kategorisinin son karşılaşmasıyla şampiyonluk kupasını kaldıran Maratonspor, U-18 kategorisinde de liderliğini sürdürdü.

Ülkemizde yaşanan depremler sonrası ara verilen U-18 il birinciliği maçları 12 Mart Pazar günü kaldığı yerden tekrar başladı. Düzce Basket takımıyla çekişmeli bir maç yapan Maratonspor, karşılaşmadan galibiyetle ayrılarak şampiyonluğunu garantiledi. Geçtiğimiz pazar günü ligin son maçını Artı Akademi ile oynayan Maratonspor, karşılaşmadan galibiyetle ayrılarak namağlup şampiyon oldu.

Karabük’te yapılacak U-16 şampiyonasında Bolu’yu temsil edecek olan Maratonspor’un rakipleri belli oldu. Karşılaşmanın ilk gününde Zonguldak temsilcisi Mehmet Çelikeller Basketbol takımıyla karşılaşacak olan Maratonspor, ikinci gün Ankara temsilcisi Ankara Basketbol İhtisas, turnuvanın son günü de Düzce temsilcisi Düzce Basket takımıyla mücadele edecek. Bolu’dan ikinci olarak şampiyonaya gitmeye hak kazanan Artı Akademi ise Bölge Şampiyonası maçlarını Bolu 17 Temmuz Spor Salonunda oynayacak.

“BASKETBOL HEYECANININ YÜKSELMESİ MUTLULUK VERİCİ”

Bolu’da oynanan karşılaşmalar sonrasında bilgi veren Maratonspor Baş Antrenörü Ahmet İshak Gülen, “uzun zamandır unutulan Basketbol heyecanı tekrar yükseliyor” dedi. Gülen, “Bolu’da anlamsız bir şekilde kapatılan Basketbol takımının ardından tekrar basketbol heyecanının yükselmesi mutluluk verici. Alt yapıdan yetişen oyuncular Bolu basketbolunu daha iyi noktalara getirecek olan kişiler olacaktır. Alt yapılarda daha önce basketbol oynamış ve uzun süreler antrenörlük yapmış isimlerin olması yetişen oyuncuların kalitesini, Bolu ilinde oynanan maçların kalitesini ve oynanacak şampiyonalarda alınacak sonuçları bire bir etkileyen bir faktör. Bu seviyeler yükselerek devam ettiğinde Bolu kazanmaya devam edecektir. Maratonspor olarak Karabük de düzenlenecek Bölge Şampiyonasına gidiyoruz. Bolu 2.si olan Artı Akademi de aynı tarihlerde Bolu’da düzenlenen şampiyonaya katılıyor. 2 takımın bir ili temsil etmesi ve şampiyonalarda boy göstermesi çok güzel ve gelecek için umut veren bir durumdur. Artı Akademi ve Antrenörleri Çağdaş Çalış’a başarılar dilerim. Umarım Anadolu Şampiyonasında da Bolu ilini iki takımla temsi ederiz.” ifadelerine yer verdi.