HABER: FARUK ÇİDEM

Türkiye’nin yüzüncü yılında gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları sürerken Meral Akşener’in masadan ayrılmasıyla başlayan istifa krizi Saadet Partisi’ne sıçradı. Akşener’in, 6’lı masadaki diğer liderlerin ortak aday olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu göstermesinin ardından sert açıklamalarda bulunan Akşener’in partisinden çok sayıda üye istifa etmişti. Akşener’in yeniden masaya dönmesi ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklemesiyle birlikte istifalar durdu.

6 lider Kılıçdaroğlu’nun adaylığını ve mutabakat metnini duyurmak için Saadet Partisi Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Liderlerin toplantısı sonrasında Kılıçdaroğlu’nun adaylığının duyurusunun Saadet Partisi’nde yapılması üyelerin tepkisine neden oldu.

Samsun'da otomobil ile minibüsün çarpıştığı kazada 6 kişi yaralandı Samsun'da otomobil ile minibüsün çarpıştığı kazada 6 kişi yaralandı

Milli Görüş geleneğini benimseyen Saadet Partili üyeler açıklama sonrasında e-devlet üzerinden istifalarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Üyeler, paylaşımlarında “Haramda huzur ararsan, huzur sana haram olurmuş” ifadelerini kullandı.