Kurban Bayramı öncesi emeklilere şehirlerarası yolcu otobüslerinde indirim uygulaması başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 2024 sonuna kadar emeklilere bilet satışında yüzde 20 indirim uygulanacağı bildirildi.

Araç satın alan engellinin vefatı halinde ne olacak? işte detaylar.. Araç satın alan engellinin vefatı halinde ne olacak? işte detaylar..

EMEKLİYE YÜZDE 20 İNDİRİM

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan maddeye göre, emeklilere şehirlerarası otobüslerde yüzde 20 indirim uygulanacak. 2024 yıl sonuna kadar uygulanacak indirimden emekli olduğunu bilgi ve belgeyle beyan ve ispat edenler yararlanacağı duyuruldu. Öte yandan, bu hükme uymayan karayolu taşımacılığı B1 ve D1 yetki belgesi sahiplerine, her bir ihlal için 5 uyarma verileceği bildirildi.

KAMU KURUMLARINDA YÜZDE 15 İNDİRİM

Öte yandan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan 17 Mayıs'ta "Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması" programında yaptığı konuşmada, emeklilerin tüm illerde yer alan kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konukevlerinden kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanacaklarını duyurmuştu.

-Haber Merkezi-

Editör: Mehmet Ali Atalay