Bolu’da iş arayanlara müjde Bolu’da iş arayanlara müjde

Özübek, yaptığı açıklamada, “Değerli basın mensupları; Bugün 8 Kasım Dünya radyoloji günü. Tüm radyoloji çalışanlarının bu özel günü kutlarız. Gönül isterdi ki bugünleri bayram tadında geçsin. Fakat ne yazık ki yaşadıkları problemler, beklentilerinin karşılanmaması nedeniyle maruz kaldıkları haksızlıklar ve mağduriyetler bugünlerini bayram havasında kutlayamamalarına neden olmaktadır.” dedi.

Özübek, radyoloji çalışanlarının şua izinlerinin yapılan düzenlemelerle çalışana bir faydası olmayacak hale getirildiğini, tutulan nöbetlerle ilgili geriye dönük para talep edildiğini belirtti. Özübek, “Yapılan mevzuat düzenlemeleri sürekli çalışanların aleyhine oldu. Bu düzenlemelerde haklarda geriye gidişler yaşandı. Sosyal tarafların bu düzenlemeler hazırlanırken görüş ve önerilerine başvurulmadı. Çalışanları mağdur eden bir mevzuat ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı. Özübek, tüm sağlık çalışanlarının meseleleri olan düşük ücret, nöbet, giyim v.b yardımların trajikomik hali, şiddet, mobbing, aşırı iş yükü sorunlarında da radyoloji çalışanlarının çözüm beklediğini kaydetti.

Özübek, Türk Sağlık-Sen olarak bu sorunların çözülene kadar mücadele verdiklerini belirterek, “Radyoloji çalışanları için öncelikle yeni ve çalışanların haklarındaki kısıtlamaları kaldıran, onların beklentilerini karşılayan bir mevzuat düzenlemesi istiyoruz. Tüm radyoloji çalışanlarına sağlıklı ve huzurlu bir çalışma hayatı temenni ediyorum. Her şeye rağmen 8 Kasım Dünya Radyoloji gününüz kutlu olsun.” dedi.