Mustafa Altındal yaptığı açıklamada; gönüllere huzur veren on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın manevi iklimini yaşadıklarını ifade ederek, “'İslam Âleminin heyecanla beklediği Ramazan ayı, bolluk ve bereketin, yardımlaşma ve dayanışmanın, birlik ve beraberliğin ayıdır. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayı, rahmeti ve bereketi bol olan bir aydır. Yoksulların gözetildiği, iftar sofralarının paylaşıldığı Ramazan, aynı zamanda millet olarak yardımlaşma ve kaynaşma bakımından kaçırılmaması gereken bir fırsat aydır. Ramazan ayında bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizi en güzel şekilde sergileyerek, bu değerlerimizi geleceğe taşımalıyız. İçinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran Ramazan ayının Türk ve İslam âlemine, ülkemize, milletimize, esnaf sanatkârlarımıza ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor, tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

ALIŞ VERİŞTE YEREL ESNAF TERCİH EDİLSİN

Açıklamasının devamında başta Pazar esnafı olmak üzere Bolu’daki tüm esnaf ve sanatkârların Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladığı bilgisini paylaşan Altndal, Bolululardan Ramazan alışverişlerinde Pazar esnafını tercih etmelerini istedi.

Pazar esnafında her bütçeye uygun ve taze ürünler olduğunu kaydeden Başkan Altındal; “Ramazan sofralarının vazgeçilmezi sebze ve meyvelerimiz tezgâhlarımızda her gün yerini alacak. Vatandaşlarımız her Ramazan'da olduğu gibi yine alışverişini Bolu pazarlarından yaparak, esnafımızın hayır duasını alacak. Esnafımız da durgun geçen günlerin ardından Ramazan'ın bereketiyle canlanacak ve yüzler gülecek” şeklinde konuştu.

RAMAZAN’DA FİYATLAR KONTROL EDİLECEK

EMNİYET İYİLİK İÇİN HIGHWAY’DE BULUŞTU! EMNİYET İYİLİK İÇİN HIGHWAY’DE BULUŞTU!

Ramazan boyunca Oda olarak fiyat kontrolleri yaparak, fahiş fiyatla satış yapanlara izin vermeyeceklerini de belirten Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Altındal; “Şahsım ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım, Ramazan ayı süresince her gün sahada olacağız. Kesinlikle Ramazan fırsatçılarına izin vermeyeceğiz. Bolu Halkından isteğimiz ise; fahiş fiyat ile ürün satan esnafımız olursa anında bizi bilgilendirsinler. Bolu olarak bizim kültürümüzde Pazaryerlerimizin ve özellikle Bolu Pazarının ayrıcalıklı bir yeri vardır. Pazarda marketler gibi hiçbir ürünü gramına gramına tartmayız. Hep 20 gram, 30 gram, 50 gram fazla tartarız. Bizden gitsin, bereketli olsun deriz. Hiç pazarda alışveriş yaptıktan sonra poşete para alan esnafımızı gördünüz mü? Alınan ürün 110 lira tutsa benim esnafım, vatandaşımıza 100 lira ver, bereket versin der. Pazarcı esnafının gönlü zengindir. Bir vatandaşımız herhangi bir pazarcı esnafımıza gitse ve param yok dese, kara kaplı deftere yazarız, maaş aldığın zaman getir deriz. Gerçekten parası yoksa ihtiyaç sahipli ise poşetini doldururuz usulca da poşetin içine para atarız. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi. Biz gönlü zengin küçük esnaflarız. Benim pazarcı esnafım, büyük marketlere benzemez. Çünkü biz Bolu Halkının kendisiyiz. O büyük marketler gider ama biz yine iyi günde de kötü günde de hemşerilerimizin hep yanında kalırız. O yüzden şu mübarek Ramazan ayında pazar yerlerimizi tercih edelim” dedi.

Son olarak Bolu Pazarının kurulduğu her Pazartesi günü Ramazan boyunca esnaf ve vatandaşlara pazaryerinde iftar vereceklerini de belirten Altındal, Bolu Halkını Ramazan’da iftar sofralarına davet etti.