HABER: FARUK ÇİDEM

Türk Sağlık Sen Bolu İl Başkanı Furkan Özübek, sağlık kurumlarında bulunan yöneticilerin çalışanlara sendika seçimi konusunda baskı yaptıklarını belirterek tepki gösterdi. Özübek, sert açıklamasında yöneticileri son kez uyardığını ifade ederek, “hesap vereceksiniz” dedi.

“SUÇ İŞLİYORLAR”

Özübek, “Türk Sağlık-Sen olarak sendikal rekabete her zaman var olduğumuzu açıkça ilan etmişizdir. Çalışanları hangi sendika olursa olsun çalışmaları ile ikna eder, üye yapar veya çalışanlar sendikaları kendilerine göre değerlendirir gider ve üye olurlar. Bu durum bizim başımızın tacı olduğu gibi sendikacılığında doğru, makul ve ahlaki olan düzenidir. Fakat görüyoruz ki devletin makamında oturanlar birilerine diyet borçları varmış gibi kraldan çok kralcılık yaparak 15 Mayıs yaklaşırken yine sendikacılığa merak sarıp açıkça suç işlemektedirler” dedi.

ÖĞRENCİLERE BÖCEKLERLE EKOLOJİ EĞİTİMİ ÖĞRENCİLERE BÖCEKLERLE EKOLOJİ EĞİTİMİ

“İNSANLAR İSTEDİKLERİ SENDİKAYA ÜYE OLSUN”

Çalışanları çocukları ile tehdit edecek kadar aşağılıklaşan, yaptığımız üyelikleri birilerine haber vererek devletin imkanlarını malum sendikanın hizmetine sunan şahsiyetsizler, çalışanlara aleni baskı yaparak makamların gücünü kullanan tüm yöneticiler hepinizi tek tek biliyoruz ve not ediyoruz. Hukuk önünde de olmak üzere her meşru platformda hesap vereceksiniz. Biz yıllardır söylüyoruz yöneticiler işini yapsın, sendikacılığı koltuklarına sığdırmaya kalkmasınlar. Malum sendika için çalışmaya çok hevesliler ise istifa edip, temsilci olsunlar ve çalışınlar. Mudurnu Devlet Hastanesi, Gerede Devlet Hastanesi, İzzet Baysal Devlet hastanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere bu işlere tevessül edenler sizi son kez uyarıyorum. Kirli ellerinizi sendikacılıktan çekin. Bırakın insanlar istedikleri sendikalara üye olsunlar.

“KORKMAYIN”

İl genelinde yetkiyi almak üzere olduğumuz şu günlerde bunların böyle kudurmasını anlıyorum ama hazmedecekler. Çalışanı tehdit etmeyecekler. Çalışanlar adına hiçbir şey yapmayınca idareciler ile sayı anlamında ilerleme kaydederken, sendikacılığı çamurlaştıranlar kaybedeceksiniz. Biz sizin bu yaptıklarınız nedeniyle ne sineriz ne de geri dururuz.Azim ve kararlılığımızı daha da arttıracağız. Bolu’da görev yapan tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına da açık çağrımdır. Bunların kendileri korkak ve sinik tiplerdir. Birilerinin gölgesinde, koltukların arkasında sendikacılık yaparlar.Korkmayın. Gereken cevabı verin. Hadlerini bildirin. Biz hepinizin yanınızdayız. Bunlara karşı gerekeni ve hak ettiklerini yapacağız.