CHP Genel Başkanı Özgür Özel iktidar yandaşı Sabah gazetesinden Yavuz Donat’a konuştu. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş’ı ‘forvet’e benzeten Özgür Özel, cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili de şu mesajı verdi:

“Şu anda takımda iki forvet var. Biri Mansur Yavaş, diğeri Ekrem İmamoğlu. Ama birçok yeni figür de parlıyor. Bu isimlerden en iyi takımı kurmak önemli. Maçın son dakikasında bir penaltı kazanıldığında teknik direktör, ‘Bırakın ben atacağım’ demez. En formda oyuncusuna attırır. Belediye başkanlarımız kendi aralarında çok iyi işler yapacaklar. Günü geldiğinde de arkadaşlarımızdan biri cumhurbaşkanı adayı olacak. Türkiye’de hepimize yetecek, hizmet edebilecek birçok mevki var.”

Bu arada Sabah gazetesinin Özel’in röportajını manşetten vermesi dikkat çekti. Gazete ‘Özgür Özel Yavuz Donat’a konuştu: Makama saygıdan asla taviz vermeyeceğiz’ başlığını kullandı. Röportajda Özel ile ilgili olumsuz bir ifadeye yer verilmezken bu durum dikkatleri üzerine çekti.

Metin Çekiçler, son yolculuğuna uğurlandı Metin Çekiçler, son yolculuğuna uğurlandı

2019’daki yerel seçim başarısından sonra da İmamoğlu ile Yavaş’ın isimleri cumhurbaşkanlığı için geçmişti.

Günün sonunda aday eski CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuş, 28 Mayıs 2023 cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’a 5 puan farkla kaybetmişti.

Kaynak: Sabah Gazetesi