Gerede Kaymakamı Fatih Kaya özel öğrencilerle spor yaparak topluma kazandırılmasını hedef alan proje kapsamında başlatılan atletizm antrenmanını ziyaret ederek öğrenciler ve veliler ile bir araya geldi. Ziyarette Kaymakam Kaya’ya, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Haydar Çetinkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizami Özalp eşlik etti.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, ilçede özel öğrencilere yönelik başlattığı sporda engel tanımıyorum projesinin amacına şu şekilde değindi: “9-15 yaş grubunda olan özel öğrencilerimize spor yaptırarak topluma kazandırmak, özgüvenlerini yerine getirmek, kendilerini ayrışmış hissetmelerine engel olmak ve paralimpik düzeyde bir noktaya getirmeyi hedef alarak atletizm branşında uygulamaya başladık” ifadelerine yer verdi. Kaymakam Fatih Kaya; “Özel öğrencilerimiz ve velileri ile sohbet ederek hem öğrencilerin hem de velilerin heyecanına ortak olduk” dedi. Kaymakam Fatih Kaya, bir sonraki antrenmana eşofmanları ile birlikte gelerek antrenmanlarına bizzat eşlik edeceğinin sözünü verdi.

KIBRISCIK KOŞUSU TAMAMLANDI KIBRISCIK KOŞUSU TAMAMLANDI

Öğrenciler ise açıklamalarında: “Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bizlerin özel durumunu kullanıp para istemeyen tek yer spor oldu, böyle etkinliklerin daha da artmasını talep ediyoruz, ilginize çok teşekkür ederiz” diyerek düşüncelerini dile getirdiler. Projenin branş antrenörlüğünü ise Aslı Altunyurt üstlendi.