Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ilimizdeki sağlık hizmetlerine yönelik iddialarına İl Sağlık Müdürlüğü sessiz kalmadı.

İl Sağlık Müdürlüğü'nün açıklamaları şu şekilde; "Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, kaliteli hizmet sunumu ve son teknoloji cihazlarla donatılmış branşlarıyla ilimize başarıyla sağlık hizmeti sunmaktadır. 

Bölgenin en nitelikli işlerini yapan hastanemiz Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından yapılan objektif değerlendirmede 95 puan almıştır. Kaliteli ve nitelikli hizmet vermesine bağlı oluşan kalabalığı çözme amaçlı Sağlık Bakanlığımız tarafından 600 yataklı Şehir Hastanesi planlaması yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Şerit dışından giden kuryeye polisten uyarı: “Üç kuruş için canını tehlikeye atma” Şerit dışından giden kuryeye polisten uyarı: “Üç kuruş için canını tehlikeye atma”

"Bolu'ya 3. basamak sağlık hizmeti verildi"

İl Sağlık Müdürlüğü Bolu'ya 3. basamak sağlık hizmeti verildiğini belirterek; "Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, 2023 yılında 636.729 hastaya poliklinik hizmeti, 92.983 hastaya acil muayene ve 31.107 ameliyat hizmeti; 2024 yılının ilk 2 ayında (Ocak ve Şubat) ise 138.584 hastaya poliklinik hizmeti, 5886 ameliyat gerçekleştirilerek 16540 acil muayene hizmeti ile BOLU'ya 3. Basamak sağlık hizmeti vermiştir. 

Merkezinde, çalışan ve hasta memnuniyetinin olduğu yönetim anlayışı ile hizmet veren hastanemizin görülen kalitesi; özverili çalışan akademisyenlerimiz, hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımızın emekleri ile oluşmaktadır. Mevcut huzurlu çalışma ortamında hasta memnuniyetini ve teveccühünü kazanmış olan Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ailesine teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Editör: Berfin MUTLU