Haber:Berfin MUTLU 

Timur Soykan ve Murat Ağırel büyük uyuşturucu şebekesini açıkladı Timur Soykan ve Murat Ağırel büyük uyuşturucu şebekesini açıkladı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Yeni Şafak Gazetesi'nin kendisi hakkında asılsız haber yaptığını ve şikayette bulunduğunu kamuoyuyla paylaştı.

Tanju Özcan, Yeni Şafak Gazetesi'nin Bolu bölgesine özel sponsor aldığını vurgulayarak, "Sevgili Bolulular, son zamanlarda ulusal yayın yapan Yeni Şafak Gazetesi, hakkımda yalan ve iftira dolu sayısız haberler yapmaktadır. Hatta bu yaptıkları yalan haberleri, sadece Bolu’da yaşayan vatandaşlarımızın görmesi için Bolu bölgesine özel olarak sponsorlu yani yüzbinlerce TL para basarak sosyal medyaları üzerinden paylaşmaktadırlar." şeklinde konuştu.

"Göreve gelirken yemin ettim"

Tanju Özcan göreve geldiği 5 yıl boyunca kimsenin kendisini itham edemediğini belirterek, "Ben göreve gelirken bir yemin ettim, “Kul hakkı yemeyeceğim, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeyeceğim, yedirmeyeceğim ve israf etmeyeceğim.” Dedim. Belediye Başkanı olarak görev yaptığım 5 yıl boyunca, belediyeye gelen 30’un üzerinde müfettiş heyeti tarafından, her ihalemiz, her mal alımımız, her harcamamız defalarca incelenmiştir. 1 müfettiş bile çıkıp bizi bu saydıklarımdan herhangi birisi ile itham edememiştir" ifadelerini kullandı.

"Hukuki süreci başlattım"

Özcan, Yeniden Şafak Gazetesi'nin hakkında yayınladığı haberlerle ilgili hukuki süreç başlattığını söyleyerek, "Şunu bilmenizi isterim ki; Bolu’ya ve siz değerli Bolululara hizmet etmek için girilen bu yarışta, bazı zavallılar daha şimdiden yalan, iftira ve kul hakkını hiçe sayma yoluna başvurarak, fonladıkları bu maşa gazeteye bu tür haberler yaptırmaktadırlar. Bu sebeple, yapılan yalan ve iftira dolu haberler ile ilgili hukuki süreci de başlatmış bulunmaktayım"dedi.

"En güzel cevabı 31 Mart’ta vereceksiniz"

Bolu halkına seslenen Özcan, "Bu ulusal gazeteye ve bu gazeteyi fonlayan zavallılara, 31 Mart’ta, ‘Beni rekor bir oyla seçerek’ en güzel cevabı vereceğinize olan inancım tamdır. Sizlerin güveninden yana hiçbir zaman şüphem olmadı ve olmayacaktır" ifadelerine yer verdi.

Editör: Berfin MUTLU