Tarım ve Orman eski Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in Ak Parti  Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar'ı özür dilemediği için salondan çıkartan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ağır eleştirmesi ile başlayan tartışmada gerilim tavan yaptı.

İlk olarak paylaşım yapan Tarım ve Orman eski Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Belediye Başkanı Özcan’a yüklenerek, ayrımcı ve aşağılayıcı bir dil kullandığını söyledi.

 

“BOLU HALKI BU YAPILANLARI UNUTMAZ”

Metin, Özcan’ın yaşanan durumla ilgili Çınar’a zorbalık yaptığını da vurgulayarak; “Tanju Özcan göreve geldiğinden beri yapmadığı tek şey belediye başkanlığı. Hakaret, aşağılayıcı ve ayrımcı diliyle sürekli manşet olan bu şahıs şimdi de Belediye Meclis Üyemiz Sayın Hacer Çınar’a zorbalık yapmıştır. Bolu halkı özü sözü bir, mert bir halktır. Bu yapılanları unutmaz, sandıkta hesabını sorar.” İfadelerine yer verdi.

 

BAŞKAN ÖZCAN’DAN DA METİN’E CEVAP GECİKMEDİ

Özcan, Metin’i bugüne kadarki girdikleri seçim yarışları üzerinden yüklenerek; “Doğru, Bolu halkı merttir. Bolu Halkının seçtiği Belediye Başkanına karşı yapılan saldırıya sahip çıkan, Bolu’ya oy istemek için kaçakçı getiren seni 3 kez sandığa gömdüm. Bolulu olmadığın için zaten Boluluları hiç tanıyamamışsın. İstersen gel bir daha gömeyim seni sandığa” ifadeleriyle gönderme yaptı.

“BENİMLE SARHOŞ SARHOŞ KONUŞMA”

Özcan’ın paylaşımın ardında son olarak Tarım ve Orman eski Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Özcan’ı işaret ederek; ağır bir dille “Benimle sarhoş sarhoş konuşma ayık kafayla çık karşıma.” diyerek tartışmanın boyutunu farklı bir noktaya taşıdı.

 

“KUYRUK ACIN O KADAR BÜYÜK Kİ AKLININ ÖNÜNE GEÇMİŞ”

Metin’in bu çıkışına Özcan’da  “Senin sahibinde işgalcilere dünyayı dar eden Atatürk’e ayyaş demişti. Sen Vahdettin’in,ben Atatürk’ün çocuğu. Değişen bir şey yok kafa aynı. Kuyruk acın o kadar büyük ki aklının önüne geçmiş. Sen Allah’tan korkmayan kuldan utanmayan zavallıymıssın. İşine bak diyeceğimde işin de kalmadı.” İfadeleri ile karşılık verdi.

“SENİ İNSANLIĞA DAVET ETSEM YOL TARİFİ İSTEYECEK BİR ADAMSIN”

Özcan’ın cevabına Fatih Metin ise, “Seni insanlığa davet etsem yol tarifi isteyecek bir adamsın. Herkese hakaret etmeyi, aşağılamayı o kadar normal gören ve eleştiriye kapalı bir insansın ki, üslubunla da bunu yine göstermişsin. Sana çok laf ederimde… Bir lafa bakarım laf mı diye bir de o lafı edene bakarım adam mı diye. Sosyal medyadan ona buna laf yetiştireceğine hakaret edeceğine önce Bolulu vatandaşlarıma verdiğin sözleri yerine getir.” İfadeleri ile karşılık verdi.

MAVİ MARMARA'YI UNUTTURMADILAR MAVİ MARMARA'YI UNUTTURMADILAR

 

“BENDEN ÖZÜR İFTİRALARIN İÇİN ALLAH’TAN AF DİLE”

Tartışma da son olarak Tanju Özcan Fatih Metin’e karşılık vererek, “Bir dönem Mv. 4 dönem Bakan Yardımcılığı yapan seni Bolu’ya davet etsem navigasyona sarılırsın. Bana cevap yetiştirmeyi bırak yaptıkların için benden özür, mübarek ayda iftiraların için Allah’tan af dile. Bana bulaşma git kankan kaçakçı Tanju Çolakla tavla oyna. Hadsizlik yapma”  dedi.