DEPREMZEDE EĞİTİMCİLER  GENEL İDARİ İZİNLİ SAYILMALI DEPREMZEDE EĞİTİMCİLER GENEL İDARİ İZİNLİ SAYILMALI

HABER: FARUK ÇİDEM

Kahramanmaraş’ta 7.4 şiddetinde meydana gelen ve 10 ilde etkili olan deprem sonrasında Bolu’da toplanan yardımlar sabah saatlerinde yola çıktı. Depremin hemen ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da toplanan yardımlarla birlikte destek olmak için Kahramanmaraş’a hareket etti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özcan, “Çok büyük bir afet yaşadık. Biz geçmişte bu depremi yaşadığımız için daha bilinçliyiz. Daha tecrübeliyiz. İlk etapta o bölgede yaşayanların neye ihtiyacı olabileceği listesini çıkardık. An itibariyle 5 tır yardım malzemesi, 2 tır su, 5 bin adet gıda kolisi, 50 bin adet ekmek, binlerce konserve gönderiyoruz. Ben de birkaç arkadaşımla birlikte Kahramanmaraş’a gidiyorum. Biz deprem geçirmiş bir iliz. Ben de 1999 depreminde kriz merkezinde aktif görev almıştım. O bölgede yöneticiler elinden geleni yapıyor ama hem yerel hem genel yöneticilerde panik havası var. Bilgi ve tecrübemizden yararlanmaları ve yardımları koordine etmede faydamız olabilir diye gidiyorum” dedi.

özcan deprem bölgesine gitti  (3)

YARDIMLAR TOPLANIYOR

Yardımların toplanmaya devam ettiğini söyleyen Özcan, “Bolu’da da yoğun bir kar yağışı var. 1-2 gün sıkıntı olacak. Gerekli tedbirleri aldık ama kar yağışında burada olamayacağım. Orada bir kişiye bile katkımız olursa bizim için sevindirici. Vatandaşlarımız yoğun şekilde belediyemizi arıyorlar. Belediyenin önüne tırımızı çektik. İhtiyaç duyulan yardım malzemelerini toplamaya başlayacağız. Tırlarını yardım için tahsis edenlere de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

OTOBÜS KALDIRILACAK

Deprem bölgesine yakınları olanlar için otobüs kaldırılacağını ifade eden Özcan, “Otobüs bileti bulamayanlar için otobüs ayarladık. Saat 16.00’da terminalden hareket edecek. Adana’ya kadar götüreceğiz. Oradaki yetkililerle de görüşeceğim. Adana’da indikten sonra diğer illere gitmeleri için yardımcı olacağız” diye konuştu.

özcan deprem bölgesine gitti  (2)